Şengün, "Ortadoğudaki savaş ortamında tüm dünyanın payı var”

Şengün, "Ortadoğudaki savaş ortamında tüm dünyanın payı var”
16 Haziran 2016, Perşembe - 13:26

Saadet Partisi Kadın Kolları Haziran ayı İl Divan Toplantısı’nda konuşan il kadın kolları başkanı Reyhan Şengün, "Ortadoğudaki savaş ortamında tüm dünyanın payı var" dedi.

Saadet Partisi (SP) Kadın Kolları Haziran ayı il divan toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleşti. İl binasında gerçekleşen toplantıya, SP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Reyhan Şengün, ilçe kadın kolları başkanları ve üyeler katıldı. Toplantıda ülke ve dünya gündemi hakkında açıklamalar yapan Şengün,  AK Parti’nin eğitim sistemine yaptığı değişiklikleri eleştirdi. Dünya gündemi hakkında da konuşan Reyhan Şendgün, "Ortadoğudaki savaş ortamında tüm dünyanın payı var"  dedi. Şengün konuşmasının sonunda genel merkezin Balgat Eğitim Merkezi projesi için yapılan il genelindeki kampanya sonucunu da açıkladı. Kampanyaya göre 1’inci olan Başiskele,2’nci olan Karamürsel ve 3’üncü olan Gebze ilçelerine plaketlerini takdim etti.

TOPLUM CİNNET NOKTASINDA
Şengün, "Her gün feryat figanların arttığını bildiğimizden dolayı hayır dualarımızı buruk yapıyoruz. Ramazan’ın bize hatırlattığı şey fitredir. Zekatlarımızı Ramazan ayına denk getiririz. Fitre hadisesi bize olmayanın, müşkül durumda olanın ihtiyacı olduğunu aşılamıştır. Başımızı camdan dışarı çıkardığımız zaman bir sorunumuz var. Güvenlik sorunu. Cinayetler, aşağılık bir şekilde artmış tacizler tecavüzler.  Biz artık bütün konuşmalarımızda cinayetler tecavüzler zinalardan bahsetmek durumunda kalıyoruz. Seri katil ifadesini filmlerde duyardık. Şimdi seri katil ifadesini de duymaya başladık. Tüm bunlar toplumun bir cinnet getirme noktasında olduğunu gösteriyor. Eğer toplumda huzur ve adalet olsa bu tür sorunlar bu denli yaşanmaz. Bütün bunlar adaletsizlikten kaynaklıdır. Toplum neden bu halde?" sözlerini kullandı.
EĞİTİM SİSTEMİNİ ELEŞTİRDİ
Şengün konuşmasının devamında, "Bu kadar teröre alet olan gençlerimiz, eğitimdeki manevi yoksunluk ortada. Bunlarda en önemli katkı yöneticilerindir. Üst üste üç dönem bu ülkeyi yönetmiş ve sonrasında Cumhurbaşkanı olmuş bir kişi olarak geçenlerde diyor ki ‘Formasyon da neymiş. 4 yıl eğitim almış bir insan bir de formasyon belasıyla mı uğraşacak. Bizim dönemimizde formasyon mu vardı.  Bizim öğretmenlerimiz bugünün öğretmenlerinden çok daha güçlüydü’ diyor. Bu açıklamadaki halkımızın gözünden asla kaçmaması gereken itirafa dikkatinizi çekmek istiyorum. 14 yılda 6 bakan 6 eğitim sistemi geliyor. Bir hedeflenen sistemin sonuçları alınmadan yeni bir sisteme geçiliyor. ‘Ne yapalım yiyor ama çalışıyor’ demek zorunda değilsin. Bize göre kuvvet, hak sebebi değildir. Yüzde 50 bana oy veriyor diye her dediğim doğrudur diye bir şey yok bizim inancımızda" dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki