SERHAT KARS'LILAR UNUTULMAZ GECEDE BULUŞTU

19 Ağustos 2014, Salı - 16:15

Darıca Belediyesinin her yıl düzenlediği Şehirler ve Kültürler Kaynaşması Etkiliğinde sahnede Karslılar vardı. On Altı İl derneğinin gece yapmasının ardından sıra Darıca Karslılar Derneğindeydi. Düzenledikleri programa Darıca Kaymakamı Ahmet Karaaslan, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca Emniyet Müdürü Hasan Aydoğan,Darıca Karslılar Dernek Başkanı Nevzat Aytekin,  Ak Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, meclis Üyeleri, muhtarlar, dernek başkanları ve binlerce Darıcalı katıldı. Birlik ve beraberlik mesajları verilen gecede konuşma yapan; Darıca Karslılar Dernek Başkanı Nevzat Aytekin böylesine güzel bir programda kültürleri buluşturan birlik beraberlik ve kardeşliğimizi pekiştiren Darıca Belediye Başkanına teşekkür etti.

Serhat Şehir Kars. Gecede konuşma yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak; Kafkaslardan esen bir rüzgar , Anadolunun doğu kapısı  Şehitler, Gaziler, Tabyalar ve Menkıbeler diyarı adına türküler yapılan ,dizeler dizilen , Azerisiyle , Terekemesiyle , Yerlisiyle , Kürtüyle Türkmeniyle , Serhat şehrimiz olan Kars’tayız. Sözlü aşık geleneğinin temsilcileri, Rahmetli Murat Çoban oğlu ve Mevlüt İhsani ile Karstayız bu akşam. Zengin ve renkli mutfağı,  Kafkasyanın hürriyet güneşi , Şeyh Şamiliyle Hoş gelişler ola Mustafa Kemal Paşa diyen, Kafkas dansları ile Halkoyunları ,Türküsü, Kültürü ve mert ve sıcakkanlı insanları gecemize hoş geldiniz dedi.

Azeri sanatçı ile coştular. Trt Avaz'ın Çekim yaptığı gecede Azerbaycan Devlet Sanatçısı Lale Memmedova söylediği türkü ve şarkılarla coşan Darıca'lılar, Türkiye Azerbaycan kardeşliğinin altını çizen Azeri sanatçının ardından sahne alan âşıklar söyledikleri yöresel türküler ve atışmalarla âşıklık geleneğini Darıca da yaşattılar. Ardından sahneye çıkan yöresel sanatçılar ile halaylar çekerek geceyi sonlandırdılar.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki