Servisçiler eylem yaptı

06 Ekim 2015, Salı - 09:14

 

 

Gebze’de ki P Plakalı servis şoförleri korsan taşımacılığın önüne geçilmesi için eylem yaptı

 

Gebze P Plakalı Servisçiler Derneği, bölgelerinde ve bazı ilçelerde korsan servis aracı çalıştırıldığını, buna da göz yumulduğunu iddia ederek, Gebze İlçesinden İzmit’teki Kocaeli Büyükşehir Belediyesi önüne gelmek istedi. Yaklaşık 100 araçla yola çıkan servisçiler, İzmit’te gelene kadar polis tarafından çeşitli noktalarda durduruldu. Zaman zaman tartışmalar ve arbede yaşandı. Araçlardan sadece 20 si İzmit’e ulaştı. Büyükşehir Belediyesinin otoparkından slogan atarak Büyükşehir önüne gelen servis şoförleri, burada bir açıklama yaptı.

 

RESMİ OLARAK YAPIYORUZ 

Servisciler adına açıklamayı, bağlı bulundukları Gebze P Plakalı Servisçiler Derneği Başkanı Hakan Cankurtaran yaptı.  Gömleği yırtılan Cankurtaran “Bizler Gebze ve Kocaeli’nin diğer ilçelerinde personel ve öğrenci taşımacılığı yaparak geçimlerini sağlayan evlerine ekmek götüren servisçi esnaflarıyız. Bilindiği üzer 2007 yılında P plaka uygulamasına geçildi. Kocaeli sınırları içerisinde servis taşımacılığı yapmak için 2007 yılında Büyükşehir Belediyesi’nin almış olduğu karar doğrultusunda servisler için tahdit getirilmiş ve P Plaka uygulamasına geçilmiştir. Bizler bu işi yapar esnaflar olarak büyük zorluklarla bankalardan krediler kullanarak gerekli şartları yerine getirerek P plakalarımızı aldık bu işi resmi olarak yapmaktayız. Gebze P Plakalı Servisçiler Derneği olarak Mayıs 2015’ten beri faaliyet göstermekteyiz. Dernek kuruluş amacımız Kocaeli’nde P plakalı tahditli araçlar dışında kanunlara aykırı personel ve okul servisi yapan şahıs ve şirket araçlarını önlemektir.” Dedi.

 

SORUNLARIMIZ ÇÖZÜLMEDİ

Açıklamasına yetkililerin yeterince denetleme yapmadığını ifade ederek sürdüren Cankurtaran “Derneğimiz kurulduğu tarihten itibaren Gebze, Darıcı, Çayırova ve Dilovası ilçelerinde 900 adet P plakalı olmadan çalışan araç tespit ettik. 6 aydır tüm yetkililerle görüştük. Ama bu araçlara hiçbir şekilde engel olunmadı. Sorunlarımız çözülmedi. Aşındırmadığımız yol, çalmadığımız kapı, görüşmediğimiz kimse kalmadı. Bizim sorunumuzu kim çözecekse biz o kişilerle görüşmek istiyoruz. Yeter artık bu sorun çözülsün” dedi. Ardından yanına birkaç kişi alan Cankurtaran Büyükşehir yetkilileri ile görüşmek için içeri girerken “Biz bugün buraya 100 araç ile 500 kişi geliyorduk. Amcımız sesimizi duyurmaktı. Ancak yolda polis bizi durdura durdura 20 kişiye kadar indirdi.  Sorunlarımız çözülmez ise başka eylemler yapacağız” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki