Sevgi dilinde birleşiyoruz

Dilovası Kent Konseyi Kadınlar Meclisi Başkanı Gülay Artut başkanlığındaki bayanlar, Belediye Başkanı Cemil Yaman ile bir araya geldiler. 24 Eylülde başlaması planlanan KOSGEB destekli girişimcilik kursuna başlayacak olan girişimci bayanlar Belediye Başkanı Yaman ile sohbet etme imkânı da buldular. Başkan Yaman Dilovasın’da herkes sevgi dilinde birleşiyor dedi.
23 Eylül 2013, Pazartesi - 10:45

Sevgi ile insanların birbirine kenetlenmesinin gerektiğini belirten Belediye Başkanı Cemil Yaman “bizler birbirimize ne kadar çok sevgi ve muhabbet beslersek bizim çocuklarımız da birbirine sevgi ve muhabbet besleyeceklerdir. İnsanların birbirine mesafeli bakmadığı, biri öbürünü ötekileştirmediği dilin sadece sevgi dili olduğunu biliyoruz. Dilovası’nda da buna çok ihtiyacımız var, bir Anadolu mozaiği olan ilçemizde her yöre insanını bulmak mümkündür. Farklı yerlerde ve kültürlerden gelen insanlarımızın ortak dillerinin sevgi olduğu sürece hem kent, hem sosyal yaşamlarımız daha renkli ve güzel olmaktadır. Biz tüm sevinçli ve hüzünlü günlerimizde bunlara şahit oluyoruz, işte bir Karadenizli ailenin düğününde Kürtçe türkü veya Ege havası oynandığı gibi bir doğulu ailenin de düğününde bir horon bir halay aynı anda oynanmaktadır. Sevgi anlayışımız taziye kültürümüzü bile etkileyerek artık semt konakları yaparak insanların uzaktan ve yakından gelen dostlarını burada ağırlayarak acılarına ortak oluyorlar” dedi.

Daha sonra katılımcı bayanların çeşitli konularda sorularını da dinleyen Başkan Yaman, sohbet havasındaki toplantı yaklaşık 2 saat sürdü.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki