Özel Seymen  Eğitim Kurumları Darıca Ayşe Seymen Yerleşkesi’nde ölümünün 80.yıldönümünde Atatürk'üı minnet ve özlemle andı. Törene Özel Seymen Eğitim Kurumları Mali İşler Koordinatörü Cevdet TURAN, Darıca Yerleşkesi İdarecileri, Okul Aile Birliği, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

  Tören, . Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. 7.sınıf öğrencilerinin oynadığı drama ile devam eden törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Türkçe Öğretmeni Tuba Dağdeviren yaptı.  Programın devamında 2. Sınıf öğrencilerinin seslendirdiği oratoryo büyük beğeni topladı. Anadolu Lisesi öğrencisi Ece Dila Kepekli ‘’Bir Resim Yap Çocuğum” adlı şiirini yapılan Atatürk puzzle’ı eşliğinde seslendirdi. Ortaokul Müdürü Deniz Çevik Gönül tarafından seslendirilen şiir eşliğinde hazırlanan slayt gösterisi de dinleyenleri duygulandırdı.

  Programın devamında Anadolu Lisesi öğrencilerimizin sahnelediği drama büyük beğeni topladı. Program, ilkokul 3. ve 4. sınıf  öğrencilerinden oluşan koro ve devamında ‘Selanik’ türküsü ile son buldu.