Sibel Gönül: “Siyasetin içinde daha çok kadın olmalıdır”

04 Aralık 2014, Perşembe - 14:46

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz ve yönetiminin salı günü gerçekleşen Ankara temaslarının önemli duraklarından biri AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı’na getirilen Kocaeli Milletvekili Sibel Gönül oldu. İzmit’ten gelen konuklarını AK Parti Genel Merkezi’nde ağırlayan Gönül, siyasette daha çok kadının aktif görev alması gerektiğini kaydetti.

İLYAS ŞEKER DE EŞLİK ETTİ

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, yeni yönetim kurulu ile birlikte salı günü Ankara’ya giderek, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bedelli askerlik duyurusunu yaptığı AK Parti Grup Toplantısı’na katılmıştı. Burada Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşme imkanı da bulan Korkmaz ve ekibi daha sonra AK Parti Genel Merkezi’nde Kadın Kolları Başkanlığı’na getirilen Kocaeli Milletvekili Sibel Gönül ile buluştu. İlçe yöneticilerine AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı İlyas Şeker de eşlik etti.

“DAHA ÇOK KADIN OLMALI”

Gönül, yaklaşık bir saat süren görüşmede önemli mesajlar verdi. Siyasette daha çok kadının aktif olarak görev alması gerektiğini belirten Gönül, “Bizim dönemimizde kadınların aktif siyasete bakışı değişti. Güven geldi. Daha önce bu güven yoktu. Kadınlarımız siyaset arenasını kirli, birçok ayak oyunun oynandığı yer olarak görüyor ve çekiniyordu. Şimdi bu algı değişti. Kadınlarımız siyaset arenasında da kendini gösterme cesaretini artık kendinde buluyor. Biz daha çok kadının siyasetin içinde olmasından yanayız” dedi.

“BATIDA KONTENJAN YÜKSELMELİ”

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sibel Gönül, bu konuda AK Parti’ye de önemli görevler düştüğünü belirterek, “Genel merkezde olduğu gibi il ve ilçe yönetimlerimizde de kadınlarımıza %20’i kontenjan ayrılmış durumda. Ancak özellikle batı illerinde bu sayının üzerine çıkılmalı. Bu şekilde doğudaki kadınlarımızı daha da cesaretlendirmiş oluruz” dedi. AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz ve ekibini de tebrik eden Gönül, “İnanıyorum ki, İzmit’teki başarı çıtamız yine en yüksek seviyede olacaktır” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki