Sigorta zamları sigortacıları vurabilir

Sigorta zamları sigortacıları vurabilir
01 Mart 2016, Salı - 11:06

Bakan Yıldırım, trafik sigortası ile kaskoların birleşeceğini söyledi.

Sigorta şirketleri, maliyetleri sebep göstererek trafik sigortalarına aşırı zam uyguladı. Araç sahipleri ise bu duruma tepki gösteriyor. Hatta trafikte sigortasız dolaşan araç sayısında ciddi artış oldu. Bakan Yıldırım ise, sigorta ile kaskoların birleştirileceğini açıkladı. Böylece zamlar için maliyetleri ortaya atan sigorta şirketlerinin kasasından daha fazla para çıkabilir.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım, 1 Nisan'dan itibaren 4,5 G hizmetinin başlayacağını kaydederek, "Burada kullanılan veri iletişim hızı, veri gönderme, yazı ve fotoğraf gönderme işlemleri, mevcut hızın 10 katına çıkacak. Trafikte hız; felaket, bilişimde hız; bereket.'' şeklinde konuştu.

TRAFİK SİGORTASI

Bakan Yıldırım trafik sigortasıyla ilgili ise, ''Trafik ve kasko sigortası ile ilgili son 1,5 yılda bir sorun yaşadığımız ortada. Bunun sebebi bir takım yasal boşluklardan yararlanarak sigorta kapsamındaki hasarların miktarları arttı. Sigorta şirketleri de buna dayanarak primleri arttırdılar. Bugünlerde yapacağımız bir düzenleme ile natiflerden biri kasko ile trafik sigortasının içeriğini bir arada bulundurarak tek bir poliçeye dönüştürüp yasal boşluktan kaynaklanan istismarın önüne geçerek yeni bir sigorta sistemini devreye sokacağız. Çalışmalar devam ediyor. Kısa sürede tamamlamış olacağız." ifadelerini kullandı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki