Sirkeci Postanesi'nden Putin'e ilginç kargo

18 Mart 2015, Çarşamba - 19:46

Büyük Türkiye Platformu Başkanı Nihat Ağdemir, geçtiğimiz günlerde Müslüman olduğu yönünde haberler çıkan Putin'e "Seccade, tesbih ve Kur'an gönderdi. Sirkeci Postanesi'nden gönderilen hediyeler arasında bir de mektup yeralıyor.

 

Geçtiğimiz günlerde Rus medyası tarafından Rusya Devlet Başkanı Viladimir Putin'in Müslüman olduğu iddia edildi. Rus İnterfax haber ajansına dayandırılan habere göre, Putin'in basın danışmanı Dmitri Peskov, Putin'in Müslümanlığı seçtiğini belirtmişti. Peskov, bu yöndeki sorulara, "Evet, Putin böyle bir karar aldı" cevabını vermişti.

Büyük Türkiye Platformu Başkanı Nihat Ağdemir ve Yardımcısı Soner Öztekin geçtiğimiz günlerde Müslüman olduğu yönünde haberler çıkan Putin'e "Seccade, tesbih ve Kur'an" gönderdi. Sirkeci Postahanesi'nden gönderilen hediyeler arasında bir de mektup yeralıyor.

DİĞER LİDERLERİ DE İSLAMA DAVET EDİYORUZ

Postahane çıkışı bir açıklama yapan Nihat Ağdemir şunları söyledi: "Bizler Büyük Türkiye idealine inanan arkadaşlarımızla "Büyük Türkiye Platformu" adı altında milliyetçi ve muhafazakar çizgide bir araya gelmiş, Büyük Türkiye'ye inanan bir topluluğuz. Rusya Devlet Başkanı Sayın Putin'in Müslümanlıkla şereflendiğini duyduk ve mutlu olduk. Bununla ilgili olarak; Sayın Başkan Putin'e bir adet Kur'an-ı Kerim, seccade ve tespihten oluşan hediye paketimizi kendilerine yolluyoruz.

Haber doğru ya da yanlış olabilir, bizler işin bu tarafı ile ilgilenmiyoruz. İlgilendiğimiz taraf; dünyanın önemli ülkelerinden biri olan Rusya Devlet Başkanı ya da Müslüman olmayan diğer devletlerin başkanları ve o ülkelerin insanları için kurtuluş yolu İslam'la şereflenmektir. Ülkelerin yönetimlerini elinde bulunduran liderler, yönettikleri ülkelerdeki insanların dünya ve ahiret saadetlerinden de sorumludurlar. Bununla ilgili altyapıyı, girişimleri sağlamak ve öncülük etmek temel vazifeleridir. 

Bugün dünyanın temel sıkıntılarının; açlık, kuraklık, hukuksuzluk, insan hakları, kadın hakları, engellilere yaklaşım, canlı hakları ve gelir paylaşımındaki adaletsizlikler olduğunu biliyoruz. Yine biliyoruz ki bunların da tek çözümü İslam'ı layıkıyla yaşamak ve hakim kılmakla mümkündür.

Bu bağlamda haber doğruysa mutluluğumuzu ifade ediyoruz. Eğer haber doğru değilse tez zamanda Putin ve onun şahsında Müslüman olmayan diğer ülke liderlerinin de İslam'ı seçmelerini tavsiye ediyoruz. Allah indinde tek din İslam'dır."

 

 

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki