Sizleri ayakta alkışlıyoruz..

Sizleri ayakta alkışlıyoruz
21 Mart 2016, Pazartesi - 13:36

 Çayırova  Şehit Er Mücahit Okur imam hatip lisesi, öğretmen ve öğrencileri örnek bir davranışa imza atarak herkesi duygulandırdılar

ÇORUM’DAN ÇAYIROVA’YA GÖNÜL KÖPRÜSÜ

Çayırova'da yaşayan mağdur bir ailenin dramı, Çorum'dan Çayıroa'ya kurulan gönül köprüsü sayesinde aşıldı. Konudan haberdar olan Çayırova Şehit Er Mücahit Okur İmam Hatip Lisesi öğrencileri seferber olup, mağdur ailenin imdadına koştu.

Çayırova sakinlerinden  Şerife Başak isimli bayanın, bundan 4 yıl önce kendisine akülü araç hediye eden Çorumlu Gazeteci Erol Taşkan'ı aramasıyla başlayan hikaye, Çayırova-Çorum hattında mutlu bir sona ulaştı.

Çorumlu gazeteci Erol Taşkan, konuyu telefonla ulaştığı Çayırova İmam Hatip Lisesi Müdürü Zafer Aslan'a iletti. Aslan, telefonunu aldığı Şerife Başak'la irtibata geçerek, vakit kaybetmeksizin mağdur durumdaki Fadime Şahin’i evinde ziyaret ederek, onlara yalnız olmadıklarını ve her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için çaba sarf edeceklerini anlatarak, mağdur aileyi teselli etti.

Büyük bir gönül seferberliği içerisinde adım atan İHL öğrencileri ve okul idaresi, kısa zamanda iğneden ipliğe her şeye ihtiyacı bulunan Fadime Şahin için çamaşır makinesi başta olmak üzere çeşitli gıda ve ev eşyası ile ailenin kapısını çalarak, hediyelerini elleriyle teslim ettiler. 

Küçük bir duyarlılığın kilometrelerce uzakları dolaşarak, gönül seferberliğine dönüştüğü bu hikaye, insanların birbirlerine güvenerek attığı adımların, büyük mutluluk fırtınalarına döndüğünün işareti oldu.

20160317_143046.jpg görüntüleniyorGazetemize konunun ulaşması ile irtibat’a geçtiğimiz İmam hatip müdürü Zafer Aslan yaptığı açıklamada; Öncelikle öğretmen arkadaşlarıma, Öğrenci velilerimize ve öğrencilerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Çayırova Emek mahallesinde ikamet eden ihtiyaç sahibi Fadime Şahin Kardeşimize yardım edebilmek bizleri ziyadesi ile memnun etti. Yardım ve sahiplenme konusunda her zaman duyarlılığı en üst seviyede olan öğretmen ve öğrencilerimize her zaman minnettarız. Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki