‘Sol partiyiz yoksullar oy vermiyor’

07 Aralık 2014, Pazar - 11:42

CHP Gebze ilçe örgütü tarafından düzenlenen toplantıda konuşan CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş , “CHP ne derece sol bir parti? Toplumun büyük kesimi düşük gelirli. Sol partiyiz ama geliri az olanlardan daha az oy alıyoruz. Seçmen oyunu gelir durumun

CHP Gebze İlçe Örgütü tarafından düzenlenen panele konuşmacı olarak yazar Alev Coşkun ile CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, ‘1923’ten Bugüne Cumhuriyet ve Cumhuriyet Halk Partisi’ hakkına  önemli açıklamalar yapıp görüşlerini dile getirdiler.    Gebze Belediyesi   Kültür Merkezi’nde dün gerçekleştirilen panele CHP Kocaeli İl Başkanı Yalçın Kuşkan, CHP Gebze ilçe başkanı Sedat Tatar, CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Orhan, CHP Gebze, Darıca belediyesi meclis üyeleri, ilçe yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı. 

SEÇMEN OYUNU GELİR DURUMUNA GÖRE VERMİYOR

Açılış konuşmasını CHP Gebze ilçe başkanı Sedat Tatar’ın yaptığı panelde ilk olarak CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş bir konuşma yaptı. Atatürk’ün yapmış olduğu bu eylem son derece önemli olduğunu ifade eden Güneş, “Atatürk CHP’yi kurarken cumhuriyetin temel değerlerini korusun diye kurdu. CHP statik bir parti değildir. CHP ne derece sol bir parti? Toplumun büyük kesimi düşük gelirli. Sol partiyiz ama geliri az olanlardan daha az oy alıyoruz. Seçmen oyunu gelir durumuna göre vermiyor” dedi. Adaletin en önemli olan unsur olduğunu ifade eden Vekil Güneş, “Türkiye’de çok büyük adaletsizlik var. Bu adaletsizliği sona erdirmek CHP’lilerin görevidir” diye konuştu. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki