“SÖMÜRÜ DÜZENİNİN BİR PARÇASIDIR”

30 Aralık 2014, Salı - 20:46

Noel Kutlamaları hakkında bir basın açıklaması yapan Saadet Partisi Gebze Kadın Kolları Başkanı Şükran Gümüş;

“Bizim Kültürümüzde ve İnancımızda Yoktur”

 

Yaklaşan yılbaşının kendileri için bir anlam ifade etmmesi gerektiğini ifade eden Saadet Partisi Gebze Kadın Kolları Başkanı Şükran Gümüş, Sahte sevimliliği ve kırmızı pelerini ile ekranlarımızı, caddelerimizi, vitrinlerimizi işgal etmiş bir Noel Baba varlığının bizim kültürümüzde olmadığı gibi inancımızda da bir yeri yoktur, halkımızın bu alışkanlılardan bir an ömce kurtulmasının gerektiğini söyledi.

 

Milletleri millet yapan en önemli unsur, şüphesiz ki, o milletin tarihi, inancı, kültürü ve ortak değerleridir diyen Saadet Partisi Gebze Kadın Kolları Başkanı Şükran Gümüş, “Kendi milli ve manevi değerlerinden uzaklaştığı, kendi kültürüne yabancılaştığı takdirde ise sadece değerlerini değil bir gün özgürlüğünü kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalır.” dedi.

 

 

Bu gerçekler ortadayken son yıllarda ülkemizde giderek artan bir şekilde Noel kutlaması çılgınlığı yaşanmaktadır diyerek sözlerine devam eden Kadın Kolları Başkanı Gümüş, “Ne tarihimizde, ne geleneklerimizde, ne inancımızda hiçbir yeri olmayan Noel Baba figürü sinsi ve kirli bir projenin ürünüdür. Noel Baba genç nesilleri kimliksizleştirme projesidir! Noel Baba, Müslümanları, kendi tarihine, kendi inancına, kendi kültürüne, yabancılaştırma projesidir! Noel Baba, tıpkı adını “Aziz Valentin” den alan, uydurma “sevgililer günü” gibi, adını “Aziz Nikola” dan alan uydurma bir tüketim çılgınlığı projesidir! Noel Baba,” Sömürgeci Batı” nın, silahla alamadığı toprakları, kültür işgaliyle ele geçirme projesidir! Nitekim bugün Akşemsittin’i, Şeyh Edebali’yi, Veysel Karani’yi bilmeyen binlerce evladımızın, Noel Baba’dan hediye bekler hale gelmesi bu yozlaşmanın bir sonucudur. Kurban bayramında hayvan hakları havarisi kesilenlerin, Noel’de kesilen hindiler karşısında sus pus olması bu yabancılaşmanın bir sonucudur. Bu sinsi oyuna dur demek ve gerçekleri görmek zorundayız. Noel Baba’nın sevimli yüzü, sahte bir maske, kırmızı pelerini ise kanlı bir örtüdür. O pelerinin altında emperyalizmin kirli dünyası vardır. Afrika’da yiyecek ekmek, içecek su bulamadığı için ölen çocukların hayatı vardır. Filistin’li, Suriye’li, Afganistan’lı, binlerce yetimin feryadı vardır. Irak’ın sömürülen petrolleri, Libya’nın yağmalanan zenginlikleri vardır. Saadet Partisi olarak aziz milletimize çağrıda bulunuyoruz. Gelin bu kültür emperyalizmine karşı koyalım. Aslımıza, tarihimize, inancımıza sarılalım.  Noel Baba safsatalarıyla oyalanmak yerine, imanlı, inançlı, eğitimli, erdemli nesilleri yetiştirmenin mücadelesini verelim. Bu bizim sadece çocuklarımıza karşı görevimiz değil, aynı zamanda bu necip millete ve bu topraklara karşı sorumluluğumuzdur.” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki