Söz sırası vatandaşın

01 Kasım 2015, Pazar - 00:46

Partilerin 1 Kasım seçim çalışmaları bugün sona eriyor, artık Mühür de, karar da milletin.

 54 Milyon seçmen Türkiye’nin kaderini belirlemek için yarın sandık başına gidecek. İlimizde 1 Milyon 240 bin seçmen de 11 Milletvekilinin dağılımını belirleyecek. Kocaeli’de oy kullanma işlemi Pazar günü sabah 08.00’de başlayıp 17.00’de sona erecek. Yarın yetki de mühür de vatandaşın eşlinde olacak.
Türkiye, tarihinin en kritik seçimlerinden birine daha yarın gidiyor. 7 Haziran’da çıkan seçim sonuçlarından bir Hükümet kurulamaması nedeniyle 1 Kasım’da vatandaşlar tekrar sandık başına gidecek. Siyasi partiler, bugün yapacakları son çalışmalarla seçim çalışmalarını tamamlayacaklar. Artık söz de, yetki de, karar da vatandaşta. Seçmen yarın sandık başına giderek Türkiye’nin kaderini belirleyecek. Bir oyun bile önem taşıdığı bu seçimde bizler de vatandaşlarımızı oy kullanmaya davet ediyoruz. 
1 MİLYON 240 BİN SEÇMEN
1 Kasım'da yapılacak seçimlerde ilimizde seçmen sayısı 7 Haziran’a göre 18 bin 587 kişi daha arttı. Yarın ilimizde 1 milyon 240 bin 535 kişinin oy kullanma hakkı bulunuyor. Seçime katılım oranının Yüzde 80’in üzerinde olması beklenirken, Kocaeli seçmeni ilimizin yeni 11 vekilini belirlemiş olacak. İlimizde en fazla seçmen İzmit’te bulunurken, ikinci sırada Gebze, üçüncü sırada Darıca, dördüncü sırada Gölcük bulunuyor. En az seçmen ise Dilovası’nda bulunuyor.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki