SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM

Honca; "Bir diğer sorun ise cenazelere otobüs verilmemesi. Belediye olarak cenaze konusunda çok hassas davranılıyor fakat cenaze için araç temin edilmesi şart. Örnek vermek gerekirse, 25 gün önce benim bir cenazem vardı.
02 Ekim 2014, Perşembe - 17:38

Ölen kişinin çocuklarının ikisi Çayırova'da diğeri de Beylikdüzü'nde ikamet ediyor. Fakat cenaze için bir yolcu otobüsü temin edemediğimiz için, ölen şahsın çocuğu, Beylikdüzü'nden Çayırova'ya otobüs temin etti. Bunu biz neden yapamıyoruz? Bir cenaze evine yapılan harcamalar, 6 bin lirayı geçiyor. Cenazeyi memlekete göndersek, belediyemiz daha az para harcamış olacak." şeklinde konuştu.
 
Enerjiye yapılan %10'luk zammı da eleştiren Honca, Işid'i Türkiye'nin başına, Ak Parti Hükümeti'nin bela ettiğini iddia etti.
 
Honca'yı cevaplayan Başkan Şevki Demirci: " Işid hakkında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gerekli açıklamasını zaten yaptı. Biz Işid'in üzerine yürüsek dahi bu kesin çözüm olmayacaktır. Meclis konumuz değil fakat ben yinede bilgilendirme yapmak istiyorum. Biz Türkiye Cumhuriyeti olarak, Recep Tayyip Erdoğan'ın Amerika'da da Birleşmiş Milletler'de de  dediği gibi, Suriye'ye kesin çözüm arıyoruz.
 
Doğalgaz ve elektrik zammı konusuna gelince, 2 yıldır hiç zam yapılmadı. Dolar şuanda nerelerde?  Bunlar zaten dışarıdan kaynaklanan bir zam. Bu yükseliş gayet normal.
 
Park alanı konusuna gelince, Yenimahalle'de büyük bir park yapmak için çalışıyoruz. Bahsettiğiniz alanla ilgili de yapılması gereken ne varsa yapacağız.
 
Cenaze probleminden konuşacak olursak, her ile cenaze götürüyoruz zaten. Otobüs konusunda sıkıntılarımız var. Bir otobüsün 16 bin liraya sadece gidip geldiği iller var. Cenaze için yolcu otobüsü almayı planlıyoruz. Çift cenaze taşıyabilen üzerinde de yolcu taşıyabilen bir cenaze aracı projemiz var. Fakat bu zaman alacak. Aralık ayında faaliyete geçebileceğini düşünüyoruz. 3 - 4 otobüs bağış almaya çalışıyoruz. Alınan otobüse 30-40 bin lira masraf yaparak cenaze taşıyabilecek bir hale getireceğiz" diye konuştu.
 
KURBAN YERİ YETERSİZ
 
Diğer gündem dışı söz alan Saadet Partisi meclis üyesi Zeki Özçelik ise " kurban satış alanıyla ilgili iki şikayetten bahsetmek istiyorum. Alan fiziki olarak çok yetersiz. Hem alışveriş yapanlar hem de satış yapanlar rahatsız. Bir dahaki döneme hijyen açısından, barınma ve alanın düzenlemesi açısından eksiklerin tamamlanacağını umut ediyorum.
 
Ayrıca kurban satış alanından elde edilen gelirin, tek bir spor kulübüne verilmesi rahatsızlık oluşturuyor. Bu Çayırova'daki tüm spor kulüplerine adil bir şekilde dağıtılmalı. Kulüpler birliği ile yapılması daha doğru olacaktır. Amatör spor kulübüne destek olmak demek, ihtiyaçlarının tamamını karşılamak değildir. Amatörler çaba gösterir, yetmediği yerde belediye destek olur.
 
Bir diğer konu, Emek Mahallesi'ndeki kentsel dönüşüm sıkıntısı yaşanıyor. Vatandaşlar oradan, mahkemeye giderek yürütmeyi durdurma kararı aldı. Bundan sonraki tutumunuz ne olacak?" diye sordu.
 
 Özçelik'i yanıtlayan Başkan Demirci, " Mahkemenin verdiği durdurma kararı vatandaşların istemesinden değil, evrak eksikliğinden kaynaklandı. Orada hiçbir vatandaşla henüz bir şey görüşmedik. İstenen şey de havada, istenmeyen şey de havada. Toki bizim bu projeden vazgeçmemiz için telkinde bulunuyor. Çünkü zarar edecek. Bize yapılan sunumda gördük. Proje çok güzel bir proje. Netleşip, vatandaşlarla da görüşüldüğünde, belki bugün istemiyorum diyenler de yapılmasını isteyecek.
 
 
BEN SÖZÜMÜ TUTACAĞIM
 
Ben Emek Mahallesi'ndeki vatandaşlara söz verdim. Sözümün de arkasında duracağım. Onların istemediği hiçbir şeyi yapmayacağım. Emek Mahallesi Çayırova'nın merkezi gibi olacak. Hiç merak etmeyin.
 
 
KURBAN YERİ HAŞİM BEYİN
 
   Kurban alanı yerine gelince, o yer bizim değil Haşim Bey'in. Çayırovaspor Kulübü Haşim Bey'le görüşmüş ve orayı kurban yeri için almış. Biz de kulüp başkanıyla görüşerek, diğer spor kulüplerini de faydalandırmasını istedik" dedi.
 
 Gündemin birinci maddesi olan imar plan değişikliği, komisyondan geldiği gibi oy birliği ile kabul edilirken, ikinci madde olan Çayırova'da elektrik,su ve doğalgaz aboneliklerinde yaşanan sorunların çözümü için çalışılması konusu, ek süre gerektiğinden bir sonraki meclise ertelendi.
 
   Çayırova'nın nüfusunun artması sebebiyle norm kadro değiştiği için, yapı kontrol müdürlüğü kuruldu ve bu müdürlüğe İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden bütçe aktarıldı.
 
   Bir diğer maddede de kent meydanında kalan iki şahıs arsası belediye arsalarıyla takas edildi. Takasların komisyondan geçirilmemesi sebebiyle SP grubu ret verdi.
 
   Çayırova'da bulunan belediyeye ait fakat üzerinde vatandaşların evleri olan arsaların satışı ise komisyona havale edildi. İmar plan değişikliği ile alakalı olan 7, 8, 9 ve 10. Maddeler imar komisyonuna havale edildi. Şekerpınar 2,4 ve 5. Etaplar imar programına alındı. 2015 yılı performans programı 2015-19 stratejik planı, gelir gider bütçesinin görüşülmesi ise plan bütçe komisyonuna havale edildi.
 
   Meclis 13 Ekim Pazartesi 15.00'da Ekim ayının 2. Oturumunu gerçekleştirmek üzere toplanmak üzere dağıldı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki