SP’de buruk bayramlaşma

Genel Başkan yardımcısı Hasan Bitmez’in katılımıyla gerçekleşen Saadet Partisi’nin bayramlaşma programı, Ortadoğu’daki Müslüman halka yönelik zulümden dolayı buruk geçti
18 Temmuz 2015, Cumartesi - 17:19

Saadet Partisi(SP) İl Teşkilatı ve İzmit İlçe Teşkilatı üyeleri, geleneksel bayramlaşma ziyaretlerini İzmit İlçe Binası’nda gerçekleştirdi. Programa SP Genel Başkan yardımcısı Hasan Bitmez, SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, SP İzmit İlçe Başkanı Zafer Mutlu, BBP Genel Başkan Danışmanı Serhat Duyar, Eski İl Başkanı Mehmet Aras, Anadolu Gençlik Derneği(AGD) Kocaeli Şube Başkanı Samet Gürsoy, Mehmet Ali Paşa Mahalle Muhtarı Yaşar Doğan ve partililer katıldı. Ortadoğu ve İslam ülkelerindeki karışıklık ve buradaki halkların gördüğü zulümden dolayı buruk bir bayram geçirdiklerini dile getiren yöneticiler, AKP’nin İslam ülkelerindeki karışıklık üzerinden oy toplandığını ancak zulmü bitirmek adına hiç bir şey yapmadığını söyledi.

AHLAKSIZ BİR YÜRÜYÜŞ

Türkiye’nin geriye doğru gidiyor olmasının bayramları buruk olarak yaşamalarına neden olduğunu söyleyen İzmit İlçe Başkanı Zafer Mutlu, “İstanbul’un göbeğinde gerçekleşen eşcinsel yürüyüşü adı altında, ahlaksız bir yürüyüşü de gördük. Ancak AKP’lilerin buna eleştiri getirmelerine de şaşırmış durumundayız. Bunlara dernek kurma hakkını veren kendileri değilmiş gibi bunlara tepki göstermeleri çelişki oluşturmaktadır. Dindar ülke ve dindar nesil vurgusu yapılırken, ülkenin geldiği bu nokta üzüntü vericidir. Diğer yandan Ortadoğu’daki olaylardan dolayı bayramlarımızı huzur ve barış ortamı içinde yaşayamadığımızı söylemeliyim ” ifadelerini kullandı.

KANLARI ELLERİNİZDE

Ardından kürsüye gelen Sinan Ejderoğlu, böyle bir ortamda bayramlaşma yapınca konularının çatıştığını belirterek, “Biliyorsunuz, AKP ilk kurulduğu dönemde Büyük Ortadoğu Projesi(BOP)’un ortağı olmasını büyük bir başarı olmasını önüne koyuyordu. Bizde 13 yıl sonra soruyoruz, bu ortaklığa ne oldu, eş başkanlığınız ne durumda? Ya bize bu konuyu açıklayacaksınız ya da bu insanların kanlarının sizin elinize bulaşmış olduğunu kabul edeceğiz. Suriye’ye ne oldu, şu anda ne durumda, orada insanlık neden ölüyor, Suriyeli halk neden başka ülkelere irtica etmek zorunda kalıyor? Bunun üzerine hiçbir iktidar devam etmek zorunda olamaz. Filistin ve Gazze üzerinden oy devşirdiniz. Ne Filistin düzeldi, ne Gazze özgürlüğüne kavuştu” diye konuştu.

MHP KAÇIYOR

SP Genel Başkan yardımcısı Hasan Bitmez ise, gerçekleşen genel seçimler hakkındaki görüşleri ile konuşmasına başlayarak, “Bugün ülkemizin başında Cumhurbaşkanı olarak bulunan Recep Tayyip Erdoğan, maalesef Türkiye’de bir hükümetin kurulmasını istemiyor. Halkımızda 12 yıldır oluşturmuş olduğu baskıcı bir anlayışla benden sonrası tufanı yaşatmak istemektedir.  MHP ise, daha önce olduğu gibi hükümet kurmadan kaçmaktadır. Ancak, bu sorumluluktan kaçamazlar. Bayramdan sonra AKP-CHP koalisyonu kurulacak gibi duruyor. Koalisyon olarak ülkede hükümet olma da bir beceridir. Zor şartlarda da ülke menfaatleri için de bir araya gelerek fedakarlık yapmakta da mükelleftirler. Geçmişteki başarılı koalisyonların bir özelliği var, bu koalisyonlara milli görüşçü partiler ortak olmuşlardır” şeklinde konuştu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki