SP'de Kamalak'lı kongre

SP'de Kamalak'lı kongre
20 Mayıs 2016, Cuma - 12:06

Saadet Partisi Kandıra İlçe Teşkilatı’nın Olağan Genel Kurul Toplantısı’na Genel Başkan Mustafa Kamalak da katıldı.

Kongrede mevcut ilçe başkanı Ramazan Arslan tek aday oldu  

Saadet Partisi Kandıra İlçe Teşkilatı’nın 5. olağan genel kurulu Yelkencioğlu Kültür Merkezi’nde partililerin yoğun katılımlarıyla gerçekleşti. Kongrede mevcut İlçe Başkanı Ramazan Arslan te aday olarak seçime girdi ve yeniden başkan seçildi. Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak’ın da katıldığı kongrede salonu hınca hınç dolduran partililer, Kamalak’ı büyük bir coşkuyla karşıladı. Kongreye İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, eski il başkanı Mehmet Aras, Sakarya İl Başkanı Eyüp Yıldırım, Karamürsel İlçe Başkanı İsmail Aydın, Çayırova İlçe Başkanı Yusuf Aksu, İzmit İlçe Başkanı Samet Gürsoy, MHP Kandıra İlçe Başkanı Türkan Özcan, CHP Kandıra İlçe Başkanı Gülay Eyisabuncular Vurmaz, ilçe teşkilatları ve çok sayıda partili katılım sağladı.

Kongrede divan başkanlığına Yaşar Canbay, başkan yardımcılığına İbrahim İlhan, katip üyeliğe ise Fatih Polat ile Necati Korkmaz seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede ilk olarak konuşan SP Kandıra İlçe Başkanı Ramazan Nural Arslan, “Kongremize katılarak bizleri onurlandıran genel başkanımıza ve tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum. 15 senedir yok paralel, yok Ergenekon bir sürü çeşitli bahanelerle milli görüşün oyları çalındı. Üzüldük tabi ama bugün salona bakılırsa milli görüşün  savunucuları yine tıklım tıklım dolu. Kandıra’daki çalışmalarımızı yürütüyoruz. İnsanlar bizlere çok samimi bir şekilde yaklaşıyor ama sandığa gittiğinde oy vermiyor. İşimiz çok zor” ifadelerini kullandı.

Ardından kürsüye çıkan SP Kocaeli İl Başkanı Sinan Ejderoğlu ise şunları söyledi: “Saadet Partisi’nin insana önem veriyor. Kandıra halkı tüm değerleri hak ediyor. Geçmişte başbakanı, bakanları ve etkili siyasi isimleriyle ülkemize hizmet etmiş kişiler. Ramazan başkanımız inanılmaz çalışkan bir ilçe başkanımız. Bundan sonra ülke olarak tüm partililer bir olmak zorundayız. Zaten bizden ayrılanlar çok fazla. Biz tüm yürekler tüm partiler bir araya gelirsek ülkemiz güçlenir. Son zamanlarda çok zor dönemler geçiriyoruz. Türkiye’nin büyük bir devlet olduğu kesin ama Ak Parti gibi büyük bir sorunu olduğu da kesin. Türk milletinin en fazla bir arada olması gerektiği zamandayken en fazla ayrıştırıldığı bir dönemdeyiz.

Genel Başkan Kamalak ise konuşmasında şunları söyledi: “Beni bu ülkenin bir ferdi olarak değerlendirin çünkü bu ülke hepimizin. Hepimiz bu ülkenin evlatlarıyız. Bugün Türkiye’nin seçkin bir ilçesinde bulunuyoruz. Biz inanıyoruz ki bu ülkenin her bir ilçesi, her bir ferdi  ülkeye yön verecek çaptadır. Milli görüşün tek temsilcisi Saadet Partisi olarak üzülerek söylüyoruz ki zaman bizi hep haklı çıkartmıştır. Söylediklerimizde hep haklı çıktığımız için üzülüyoruz. Şehit düşen fidan gibi gençlerimiz bizim çocuklarımız. İktidar sahiplerini başta uyardık ama dinletemedik.

NİCE CANLARA MAL OLDULAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı başbakanlık döneminde uyardık. ‘Açılım sürecinin sonunda Türkiye ya bölünecektir veya çok daha büyük çatışmalarla karşı karşıya gelecektir’ dedik. Yandaş medya ‘İktidarı çekemiyorsunuz’ dedi. ‘Hem terörist diyorsunuz hem de müzakereye oturuyorsunuz. Aklınızı başınıza alın. Teröristle müzakere değil mücadele edilir’ dedik. Yazık ki haklı çıktık. Dediğimiz noktaya geldiler ama nice canlara mal oldular. Hala da olmaya devam ediyorlar” dedi. Yapılması gereken ilk etapta vicdanınızı dinlemektir. Unutmayın bu ülke bizim. Rabbim bize güçlü olanın yanında değil haklı olanın yanında olun diyor.”

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki