SP’de Samet Gürsoy tekrar başkan

SP’de Samet Gürsoy tekrar başkan
06 Haziran 2016, Pazartesi - 13:20

Saadet Partisi İzmit İlçe Teşkilatı’nın 3’üncü Olağan Kongresi’nde 271 oy kullanırken oyların 159’unu alan Samet Gürsoy tekrar başkan seçildi.

Saadet Partisi İzmit İlçe Teşkilatının 3’üncü Olağan Kongresi Necati Gençoğlu Kültür Merkezi’nde yapıldı. Yoğun katılımın sağlandığı kongre mevcut başkan Samet Gürsoy ile SP eski il başkanlarından Yusuf Saka görev için yarıştı. Kongreye Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, ilçe başkanları, il ve ilçe kadın kolları yöneticileri, gençlik kolları ve çok sayıda partili katılım gösterdi. 400 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 271 oy kullanılırken 7 oy geçersiz sayıldı. Yusuf Saka 105 oy alırken, 159 oy olan Samet Gürsoy tekrar başkan seçildi.

SIKINTILI GÜNLERDEN GEÇİYORUZ

Kongrenin açılış konuşmasını yapan SP Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan yaptı. Doğan “İslam ümmeti ve Türkiye çok sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Sadece 1 ay içerisinde yaşanılanları dile getirirsek Türkiye'nin ne durumda olduğunu görmememiz için yeter. Bazı gafil Müslümanlar çözüm süreci diye yola çıktılar, kaosla karşılaştılar. Bazı gafil Müslümanlar NATO'ya yaranmak için İsrail'e konan vetoyu kaldırdı. Yakında çok daha kötü şeyler bizleri bekliyor. Türkler Amerika ile kol kola,  Kürtler Amerika ile kol kola ama Türkler ile Kürtler birbirleri ile kavga ediyor. Böyle bir gaflet olabilir mi? Bu anlamda bu sorunların çözümünün tek adresi Saadet Partisi'dir” ifadelerinde bulundu.

TEK DERDİMİZ İZMİT

Doğan’ın ardından konuşan başkan adaylarından Yusuf Saka, “Bir dönem ilçe başkanlığı yaptım. Burada bulunan arkadaşlarla inşallah İzmit’i ayağa kaldıracağız. Ben istiyorum ki bu kongrede hiç bir sıkıntı yaşamayalım. Görünende zaten o. Hepimiz dava kardeşiyiz. Kulağıma bir takım yanlış ifadeler geliyor. Geçmişte bu arkadaşlar Erbakan Hocamıza rağmen ikinci listeyi çıkardılar sadece bunu söylüyorum. Bizim derdimiz İzmit’tir. İzmit bizim güçlü olduğumuz yerlerden biridir. Buradaki dava kardeşlerimizin tek istediği adil davasına sahip çıkan herkese eşit davranan çalışan ve çalıştıran yöneticilerdir” ifadelerinde bulundu.

KARDEŞLİK VURGUSU

Konuşmasında kardeşlik vurgusuna dikkat çeken Saka, “Eğer kongreden biz çıkarsak, öncelikle kardeşlik hukukunu mahallelerde kuracağız ve çalışmalarımız daha bereketli olacak. Bunun ardından çalışmalarımız sonrası amacımız belediyeleri ele almaktır. Onun ardından genel seçimlere girildiğinde mücadelemiz devam edecek ve Erbakan Hocamızın anlattığı tüm çalışmaları kurmaya çalışacak ve bizde İzmit’ten buna destek olacağız. Daha öncede kongreler yaptık ilk kongremiz değil. Sonuç ne olursa olsun buradan çıktığımızda yine hepimiz kardeşiz. Bu açıdan hepimizin hal ve hareketlerine dikkat etmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

SAADET’E İHTİYAÇ VAR

Saka’nın ardından konuşan mevcut başkan Samet Gürsoy, “Bugün İzmit’in, Türkiye’nin ve Dünyanın Saadet Partisine ihtiyacı var. Ülkeyi yönetenler gaflet içerisindedirler. Aynı şekilde İzmit yöneticileri de bu gaflet içerisindedir. Biz tüm hedef ve planlarımızı aksi olmadığı sürece 2019 yılında yapılacak seçimlere yönelik gerçekleştirdik. Bugünde kadar teşkilatın şahsıma verdiği görevleri yerine getirdim. Bizden önceki arkadaşlarımızın da bu görevi son derece samimiyetle yerine getirdiğini biliyorum”dedi.

YANLIŞLAR DÜZELTİLMELİ

Kongre’de Son olarak konuşan SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, “Önemli bir süreçten geçiyoruz. Bu süreç elbette ki partimizin çalışmalarına engel oluyor. Türkiye’de öyle bir algı yönetimi yapılıyor ki bu toplumun tüm kesimlerini etkiliyor ve uyutuyor. Saadet Partisi gibi bir parti seçimden hemen sonra çalışmalarına başlar. Genel seçimlerin ardından kongrelerimizi başlattık ve hemen ertesi günü parti olarak çalışmalarımıza başladık. Elbette ki eksiklikler olacaktır bizde insanız. Samet kardeşimiz üç aylık bir süreyle genel merkezden atanmasına rağmen görevi sürekli olarak yürüteceğine inanıyoruz. Ancak önemli olan bu yanlışları düzeltebilmektir. Bugünde İzmit kongremizi yapıyoruz ve inşallah hayırlara vesile olur” diye konuştu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki