Su sayaçları uzaktan okunacak!

İSU Türkiye’de ilk kez uygulanacak bir projeyi hayta geçiriyor. İzmit’teki bütün su sayaçları, merkezden radyo dalgaları gönderilerek okunacak.
22 Temmuz 2015, Çarşamba - 15:40

İSU Genel Müdürü İlhan Bayram,önemli açıklamalar yaptı. Bayram, Türkiye’de ilk kez İzmit ölçeğindeki bir kentte su şebekesinin tamamının digital hale getirileceğini, 3 yıl sürecek projenin yapımı için dünya devi Siemens firması ile anlaştıklarını açıkladı. 10.7 milyon Euro’ya malolacağı hesaplanan proje 2019’da tamamlanacak. İzmit’teki bütün su sayaçları, merkezden radyo dalgaları gönderilerek okunacak.

UÇLARI YAŞADIK

İSU Genel Müdürü Bayram, son bir yıllık dönemde bölgenin daha önce benzeri görülmemiş bir kuraklığı ve hemen ardından daha önce benzeri görülmemiş yoğunlukta yağışları yaşadığını anlattı, “Biz, İSU olarak en olumsuz şartlar için alabileceğimiz önlemleri alıyoruz. Ama çok ağır bir
kuraklık olursa, bir saatte metrekareye 60 kilo yağmur yağarsa, kimse bana neden susuz kaldık, ya da neden sel bastı diyemez. Biz artık, elimizdeki son verilerle hareket ederek bölgede olabilecek en ağır kuraklık ve en yoğun yağışlara göre tedbirlerimizi alıyoruz” dedi. İzmit'te başlayan proje, daha sonra Gebze'ye de gelmesi bekleniyor.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki