Şubat ayı öğretmen atamalarında başvurular sürüyor

04 Şubat 2016, Perşembe - 15:17

Öğretmen atamaları bekleyenlere büyük müjde, başvurular başlıyor. Bu yıl 30 bin öğretmen ataması yapılacak. Öğretmen atamaları Şubat ayında gerçekleştirilecek ve binlerde öğretmen adayı işbaşı yapacak

Öğretmen atamalarının açıklanmasını uzun süredir bekleyen öğretmen adaylarına büyük müjde geldi. 2016 öğretmen atamaları takvimi netleşti. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmen adayları tarafından merakla beklenen o açıklamayı yaptı. Açıklamada Şubat ayında gerçekleştirilecek öğretmen atamalarının kontenjanlarının bilgisine yer verildi. Buna göre hangi branşta ne kadar öğretmen ataması yapılacağı netleşmiş oldu. Öğretmen atamaları ile ilgili tüm merak edilenler haberimizde.

"Rusya birçok kez Türkiye'deki terör tehdidinin büyümesi ve Türk hükümetinin terörle mücadelede işbirliği yapmaya hazır olmaması sebebiyle duyduğu endişeyi dile getirdi. Bizim seslenişlerimize rağmen, Ankara bölgede faaliyet gösteren terör örgütlerine katılmak için Yakın Doğu ve Kuzey Afrika'ya giden vatandaşların ele geçirilmesi ve Rusya Federasyonu kolluk kuvvetlerine teslim edilmesi konusunda işbirliği yapmaktan kaçındı.Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın öğretmen atamaları ile ilgili açıklaması uzun süredir atama bekleyen öğretmen adaylarını büyük bir beklentiye sokmuştu. Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi sitesinden duyurulan ilan ile de hangi branşta ne kadar öğretmen alınacağı belirlendi. Buna göre en çok kontenjan açılan branşlar; Sınıf Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği oldu. İşte Şubat ayında yapılacak öğretmen atamaları için açılan kontenjanlarda en çok öğretmen alacak branşlar:

 

Sınıf Öğretmenliği – 3.292

İngilizce Öğretmenliği – 3.124

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi – 2.818

İlköğretim Matematik Öğretmenliği – 2.014

Okul Öncesi Öğretmenliği – 1.830

Rehberlik – 1.620

Türkçe – 1.511

Fen Bilimleri / Fen ve Teknoloji – 1.406

Matematik – 1.052

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki