Tabletler yeni yıl hediyesi olacak

05 Kasım 2015, Perşembe - 15:28

Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 8’inci kez dağıtımı yapılacak olan tablet bilgisayarlar Aralık ayının sonunda öğrencilere verilecek. Yeni yıldan birkaç gün önce verilmesi beklenen tabletler öğrenciler için yeni yıl hediyesi olacak 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 6’ıncı sınıf öğrencilerine bu yıl 8’inci kez dağıtılacak olan tablet bilgisayarlar Aralık ayının sonunda dağıtılacak. Casper firması tarafından bu yıl 14 milyon 893 bin lira ihale bedeli ile alınan tablet ihalesinin şartnamesi gereği tabletler Aralık ayının sonuna kadar teslim edilmiş ve dağıtılmış olacak. Bu yıl 27 bin 180 tableti dağıtacak olan Büyükşehir, 8 yılda 82 milyon 372 bin lira değerinde 187 bin 798 dizüstü bilgisayar ve tablet dağıtmış olacak.

MDM OLACAK

Büyükşehir Belediyesinin bu yıl 8’inci kez dağıtımını yapacağı tabletler Aralık ayında teslim ihaleyi alan Casper firması tarafından edilmeye başlanacak. Tabletlerin teslimatlarının tamamlanmasının ardından Aralık ayının sonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile planlamaları yapacak olan Büyükşehir Belediyesi dağıtım törenini organize edecek. Bu yıl dağıtımı yapılacak olan 27 bin 180 tablette Uzaktan İletişim Sistemi (MDM) olacak. Büyükşehir belediyesi önemli gün ve haftalarla ilgili bu sistem üzerinden öğrencilere bilgi aktarabilecek, başkanını mesajını iletebilecek ve gerektiğinde anket dahi yapılabilecek.

SERVİS TEK NOKTADA OLACAK

Ayrıca elektronik kitap yüklemeleri de yapılacak. bu yıl dağıtımı yapılacak olan tabletlerin servis hizmetleri bir noktada yapılacak. geçtiğimiz yıl birkaç noktada yapılan servis hizmetinde sıkıntı yaşanması nedeniyle servis hizmeti tek noktadan yapılmasına karar verildi. Tabletlerde sözlükler, öğrencilerin işlerini kolaylaştıracak ve ders çalışmasına yardımcı olacak programlar da yer alacak.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki