Tahsin Tarhan, Darıca esnafıyla kahvaltıda buluştu.

CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahsin Tarhan, CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Cengiz Hamşioğlu ile birlikte Darıca Dilruba Restaurant’da Darıca esnafıyla kahvaltılı programda esnafla buluştu.
26 Ocak 2014, Pazar - 17:29

Darıca’ya sosyal demokrat belediyeciliği getirmek istediklerini belirten adaylar, Darıca için sosyal, kültürel ve turizme yönelik, ayrıca esnafı da kalkındıracak projeler hazırladıklarını belirttiler.

Mevcut belediyenin esnafa sahip çıkmadığını söyleyen Tarhan, ‘’Soruyorum: Hangi belediye esnafına sahip çıkıyor? Darıca’ya baktığımızda turizm cenneti bir kent, kuş cenneti, hayvanat bahçesiyle ülkenin çeşitli yerlerinden yerli ve yabancı turist çekiyor. Buraya gelenler buradaki esnaftan alışveriş yapmıyorlar. Yanı başımıza baktığımızda Tuzla sahillerine vatandaşlar akın ediyor. Biz 16 km sahilimizi bile kullanamıyoruz. Gençlerimizin eğlenebileceği ya da vakit geçirebilecekleri merkezler yok. Kültür merkezi adı altında alışveriş merkezi yapıyorlar. Esnafımıza yazık değil mi? Kültür merkezi yapmak için yer mi yok? Bunların derdi kültür merkezi değil, Rant Merkezi! Darıca’ya sahip çıkalım arkadaşlar...

Bunu uzaydan gelip birileri yapacak diye beklemeyelim. Demokrasinin gereği bu sorunları sandıkta çözelim. Ama verdiğimiz oyların da hesabını her zaman soralım...

Bütçenin yüzde 15’i yatırıma ayrılıyor, peki geriye kalan para nereye gidiyor? Bunların tek derdi kendi reklamlarını yapmak, billboardlarda boy boy fotoğraflarını sergilemek’’ diyen Tarhan, esnafa sahip çıkacağının ve her ay bir araya gelip Darıca’nın sorunlarını tartışacağının da sözünü verdi.  

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki