Tarafikte 30 saniye sorgu

Tarafikte 30 saniye sorgu
28 Şubat 2016, Pazar - 13:18

Trafik polislerine dağıtılan son teknoloji tabletlerle 30 saniyede sorgu yapılıyor. Yeni uygulama ile artık cezalar makbuz koçanı yerine dijital olarak kesiliyor

 

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik polisleri ilerleyen teknolojiye ayak uydurdu. Son teknolojiye geçen trafik polisleri, tüm kontrolleri tablet üzerinden yapmaya başladı. Daha önceden polis memurlarına verilen tabletlerde sadece araç sorgusu yapılırken, yaklaşık 30 aktif denetleme yapan polis ekilerine tüm sorguları yapabilen son teknoloji tabletler verildi.

 

MAKBUZ YERİNE FİŞ

Emniyetin yeni hayata geçirdiği uygulamada artık trafik polisleri tüm sorgularını tablet üzerinden yapmaya başladı. Önceki sistemde bir araç kontrol amaçlı durdurulduğunda ruhsat, ehliyet alınarak merkeze telsizden sorgu yapılıyordu. Bu işlem bir araç için yaklaşık 5 dakika kadar sürüyordu. Yeni gelen tabletlerle bu süre 30 saniyeye düştü. Araç plakası girilmesiyle tüm bilgilere ulaşan polis memuru sürücüden sadece ehliyetini görerek sorgulamayı sonlandırıyor. Eğer bir araca cezai işlem uygulanacaksa önceden makbuz kesen ekipler şimdi dijital ceza sistemine geçerek makbuzu sistemini ortadan kaldırdı. Mahbuz yerine elektronik cihazlarda çıkan fişler sürücülere veriliyor.

 

YANLIŞ ANLAŞILMASIN

Bu uygulama ile yapılan trafik uygulamalarında oluşan araç kuyruklarının da önüne geçildi. Uygulama esnasında sürücüler bekletilmiyor ve araç kuyrukları da olmuyor. Öte yandan uygulama esnasında polislerin ellerinde tablet olduğunu gören bazı sürücüler de yanlış anlayarak oyun oynadığını sansa da gerçeği öğrendiklerinde memnuniyetlerini dile getiriyor.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki