TARHAN: ASKERİ KIŞLA ÖNEMLİ

TARHAN: ASKERİ KIŞLA ÖNEMLİ
26 Mayıs 2016, Perşembe - 18:57

CHP Kocaeli Milletvekilleri Fatma Hürriyet Kaplan ve Tahsin Tarhan Gebze'de basın toplantısı düzenledi.

Gebze'deki askeri alanın TOKİ'ye devredilmemesi gerektiğini söyleyen Tarhan, "Gebze’deki askeri kışla önemli. Bu alanlar TOKİ’ye devredilmesin TOKİ gasp şirketidir" dedi. 

CHP Kocaeli Milletvekilleri Tahsin Tarhan ve Fatma Hürriyet Kaplan bir basın toplantısı düzenleyerek gündem ile ilgili açıklamalarda bulundular. CHP Gebze ilçe binasında gerçekleşen programa CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun, Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya ve partiler katıldı. 

TEK GÜNDEM BAŞKANLIK
Programda konuşan CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirdi. Tarhan, "Her gün şehit haberleri geliyor, siviller ölüyor, Güneydoğu’da kentler yıkılıyor. Fakat ne yazık ki gündemde sadece başkanlık sistemi var. TBMM'nin gündemini son dönemlerde Saray belirliyor. Ben CHP'nin grup yönetimindeyim TBMM'de yarının gündemini bilmiyoruz, belirleyemiyoruz. Türkiye'nin gündeminde 2 aydır dokunulmazlıklar var. Dokunulmazlık diye bir yasa tasarısı Meclis'e gelmedi. CHP ilk günden beri 'Kürsü dokunulmazlığının dışında bütün dokunulmazlıklar kalksın diyor. Ama ne yazık ki emanetçi Başbakan dokunulmazlıkları kaldırıyoruz derken sadece bugün dosyası olan milletvekillerinin dokunulmazlığı kalktı. Toplumda başka bir hava oluşturuyorlar. Sadece mevcut fezlekeler kalkacak. Bunu da kaldırmak için AK Parti'nin kimseye ihtiyacı yoktu. Zaten anayasa yetki vermiş, terörle ilgili dosyası olan vekillerin dokunulmazlığını hükümet kaldırabilirdi ama Türkiye'yi oyaladılar. Genel Başkanımız kürsüde hep evet dedi, bize de 'Grup kararı almayacağız, herkes istediği gibi oy verebilir' dedi. Dokunulmazlıklar kalktı bakalım sarayda ki reis neyi gündeme getirecek merak ediyoruz" dedi. 

TARHAN: ASKERİ KIŞLA ÖNEMLİ
Tarhan, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü; "Önümüzdeki süreçte şartlar ne olursa olsun bir referandum yaşayacağız. CHP'yi eleştirebilirsiniz fakat bu dönemde CHP’ye ihtiyaç var. Bizler bu süreçte ne olursa olsun mücadele etmeliyiz. Sorumluğumuz büyük. Bizler hep yapıcı bir politika yaptık. Bizler gerekirse sokaklara çıkacağız. Sosyal medyayı kullanın bizlere destek verin." Konuşmasının sonunda bölgemizde askeri kışlalara da değinen Tarhan, "Gebze’deki askeri kışla önemli. Bu alanlar TOKİ’ye devredilmesin TOKİ gasp şirketidir. En azından Büyükşehir’e devredilsin. Çünkü yeşil ve kamu alanlarına ihtiyaç var. Bu konunun CHP olarak takipçisi olacağız" dedi.

HÜRRİYET: KOCAELİ'Yİ ALAN TÜRKİYE'Yİ ALIR!
CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Hürriyet Kaplan ise, "Gündemde çok ciddi konular var. Şu anda AK Parti darbeler ile gündemi yönetiyor. Cezalandırma siyaseti almış başını gidiyor. Bir kişinin hevesi yüzünden ülkenin nereye gittiği belli değil. Bu nedenle herkese sahada aktif olarak iş düşüyor. Erken seçim noktasında bir şey söylemem mümkün değil. 2019'da seçimler olacak. Yerel seçimleri çok önemsiyorum. Kocaeli’yi alan Türkiye’yi alır" dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki