TARHAN: “BENİMLE GURUR DUYACAKSINIZ”

08 Mayıs 2015, Cuma - 12:30

 

Seçimlere sayılı günler kala artık bir günde 4-5 ilçe gezen CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Tahsin Tarhan, halkla içi içe olmaya ve merak edinenleri cevaplandırmaya devam ediyor.  Tarhan, Darıca’da esnaf gezmesiyle güne başlarken, Çayırova’da dernek ziyaretleriyle programını tamamladı.

Tarihi yapısı, yerleşik esnafı ve kültürüyle Kocaeli’nin güzide yerlerinden ve aynı zamanda milletvekili adayı Tarhan’ın yaşadığı yer Darıca’da esnaf yine sıcak ve yakınlık gösteren davranışlarıyla karşıladı. Desteklerini esirgemeyeceklerini söyleyen esnaf milletvekili adayı Tarhan’a “meclise girdiğinizde de sizi buralarda görmek istiyoruz.” diyerek söz istedi. Hiçbir zaman Kocaeli’nden kopmayacağını ifade eden Tahsin Tarhan, “ Amacım zaten Kocaeli’nin sorunlarını sizlerle birlikte oturup konuşarak bir çözüme kavuşturmaktır. Kentimizin insanından asla uzaklaşmayacağım” dedi.

Yoksulluğu yendim, bu ülkenin kaderini de değiştirebilirim

Darıca’nın ardından programına Çayırova Bölgesi’nde devam eden Tarhan, burada ilk olarak Gümüşhaneliler Derneğini ardından da Çayırova Emek Sporu ziyaret etti. Siyaset yapmaya değil, komşuluk hemşerilik hakkı için geldiğini belirten Tarhan, “  Ben çocukluğumu çok zor şartlar altında geçirdim. Eğitim hayatımda zorluklar yaşadım. Yoksul bir ailenin çocuğuyum. Ama kaderimi yendim. Çok çalıştım çok mücadele verdim, yoksulluğu yendim. Eğitimde yaşadığım sorunlardan dolayı daha 35 yaşımda Çayırova Emek mahallesine okul yaptırdım. Ben kendi kaderimi nasıl değiştirdiysem, yoksulluğu yendiysem bu ülkenin kaderini de bu kentin yoksulluğunu da yenebilir değiştirebilirim.” dedi. Dernek erbabının sorularını ve merak ettiklerini de cevaplandıran Tarhan, “Öyle bir vekil olacağım ki benimle gurur duyacaksınız. Telefonumu buraya asıyorum. Ne zaman arasanız ulaşabileceksiniz.” diye konuştu.

CHP Kocaeli milletvekili adayı Tahsin Tarhan, Darıca’da esnaf ziyaretleri yaptığı sırada Sarkuysan işçileriyle birlikte yemekhanede öğle yemeği yedi. Çalışanlara geçmişinden bahseden Tarhan, başarı öyküsünü anlattı ve “bu kaderi hep beraber el ele birlik ve beraberlik içinde değiştirebiliriz” dedi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki