Tarhan Cihat Çağrısını Meclis'e Taşıdı

Tarhan Cihat Çağrısını Meclis'e Taşıdı
24 Mart 2016, Perşembe - 10:51

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, İnsani Yardım Vakfı Kocaeli Şubesi'nin çocuklara cihat çağrısı yaptırılan gecesini Meclis gündemine taşıdı.

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, İnsani Yardım Vakfı Kocaeli Şubesi’nce düzenlenen yardım gecesini TBMM gündemine taşıdı. Küçük yaştaki çocukların eline oyuncak silah ve kılıç verilerek, onlara “cihat” çağrısı yaptırıldığını hatırlatan Tahsin Tarhan, bu etkinlikte adı çocuklara tecavüz olayları ile anılan bir vakfa da selam gönderildiğini belirtti.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nun yanıtlaması istemi ile TBMM Başkanlığı’na verdiği soru önergesinde Tarhan, adı geçen vakfın çocuklara yönelik etkinliklerinin Bakanlık tarafından desteklenip desteklenmediğini sordu.

ÇOCUK EVLERİ PROJESİ BİRLİKTE Mİ YAPILIYOR?
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen Çocuk Evleri Projesi’ni de gündeme getiren CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Bakanlığın bu projesinin İnsani Yardım Vakfı ile birlikte yürütülüp yürütülmediğini sorudu.

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, TBMM Başkanlığı’na sunduğu önerge ile ilgili olarak “ Bir yardım gecesi düzenleniyor. Bu gecede çocuklara oyuncak silah ve kılıçlarla cihat çağrısı yaptırılıyor. Bunu kabul etmek, onaylamak mümkün değil. Çocuklarımızı modern bilgilerle donatıp, çağa ayak uyduracak şekilde sorgulayan ve bilgiyi hayatının her alanına uygulayan bireyler olarak yetiştirmemiz gerekiyor. Bu etkinliklerin laik ve çağdaş eğitimle bağlantısı var mı? Oyuncak silah ve kılıçla şiddeti olumlayan, olağanlaştıran bir anlayış toplumsal çöküşün başlangıcıdır. Çocuklarımız konusunda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın çok daha duyarlı ve hassas davranması gerekir.” 

SORULAR

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, önergesinde şu soruların yanıtlanmasını istedi;
-İnsani Yardım Vakfı’nın çocuklara yönelik etkinliklerinin Bakanlığınız tarafından desteklendiği doğru mudur?
-Bakanlığınızca hayata geçirilecek olan “Çocuk Evleri Projesi”   İnsani Yardım Vakfı ile ortaklaşa mı yürütülmektedir?
Eğer birlikte yürütülüyorsa;
-Bu proje kapsamında, Türkiye genelinde kaç Çocuk Evi, hangi illere açılacaktır?
-Bu Çocuk Evleri’nde de eğitim çağındaki çocuklarımızın eline şiddeti olağanlaştıracak bir anlayış çerçevesinde silah ve kılıç mı verilecektir?
-Çocukların cihat çağrısı yaptığı, şiddetin olumlandığı bu etkinliğe Bakanlığınızın ve Kocaeli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün katkısı var mıdır?
-Kocaeli Aile ve Sosyal Politikalar İl müdürlüğü bu etkinlikte temsil edilmiş midir?
-Kamuoyunda infial yaratan bu etkinliğin ardından İnsani Yardım Vakfı ile yaptığınız Çocuk Evleri Projesi protokollünü iptal edecek misiniz? -Söz konusu etkinliğin laik ve çağdaş eğitimle nasıl bir bağlantısı vardır?

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki