Tarhan ; Dünya Lideri Mustafa Kemal Atatürk’ü Ölümünün 78.Yıldönümünde Minnetle Anıyoruz

Tarhan ; Dünya Lideri Mustafa Kemal Atatürk’ü Ölümünün 78.Yıldönümünde Minnetle Anıyoruz
10 Kasım 2016, Perşembe - 12:11

Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’ni, milletle birlikte, kahramanlık destanları ile kuran, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 78’nci yıldönümü…Saygı, minnet ve özlemle anıyoruz.

Halkın güven duyduğu,  gelişmiş ve aydınlık bir geleceğe, ilke ve devrimleriyle ışık tutan Mustafa Kemal Atatürk; dünya lideri olmayı başarabilmiş ender insanlardadır.Atatürk’ün, gelişim ve değişimin önünü açan devrimci ruhu ve ileri görüşü sayesinde bugün demokrasi bir lütuf değil haktır.İçinde bulunduğumuz dönemde, bütün özgürlükler  yok edilmekte, hayatın her alanında faşist uygulamalar egemen kılınmaya çalışılmaktadır. Toplumun tüm kesimlerini kucaklayan, eşitleyen ve bir arada yaşamanın zeminini olan laiklik ilkesi saptırılmakta, yargı ve hukuk siyasallaştırılmaktadır. Bilimsel laik eğitimin yıpratıldığı,  basının susturulduğu bu dönemde; ihtiyacımız olan şey; Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bağımsızlık ve özgürlük benim karakterimdir” sözünü daha fazla hatırlamak olmalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti bizlere, Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetidir. Cumhuriyet Halk Partisi, bu emanete yöneltilen her türlü tehdit ve saldırılar karşısında, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da dimdik duracaktır.Tahsin Tarhan-Kocaeli Milletvekili

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki