TARHAN: EN BÜYÜK SORUN DEMOKRATİKLEŞME

12 Mayıs 2015, Salı - 10:34

 

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Tahsin Tarhan, “ Türkiye’nin en büyük sorunu demokratikleşme. Bu sorun arka kapılar ardında değil, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde çözülmeli.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Milletvekili Adayı Tahsin Tarhan, Mimar Özhan Aşkın Öztürk ve yönetimine yaptığı ziyarette demokratikleşmenin önemine değinerek, “Cumhuriyet kolay kurulmadı. Ülkeyi hala geriye götürmeye çalışarak yeniden padişahlık sistemini getirmeye çalışıyorlar. Bu demokratikleşme sorunu ile büyüme yüzde 3’ler de kalıyor. Demokratikleşme arka kapılar ardında değil, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde çözülmeli.” dedi.

Hükümetin mimarları ve meslek örgütlerini itibarsızlaştırmak üzere en çok baskı altına aldığı odanın mimarlar odası olduğunu söyleyen Tarhan, “Sorunlar neredeyse Cumhuriyet Halk Partisi orada.  T-Tedarik projemiz hazır.” şeklinde konuştu.

Fedakar Pamuk Anne

Gün içerisinden Karamürsel ve Kartepe’de çalışmalarını sürdüren Tarhan, Karamürsel Kadın Kolları Örgütü’nün düzenlediği ve tüm adayların davetli olduğu anneler günü etkinliğinde kendi annesinin fedakarlıklarını anlatan ‘Pamuk Anne’ olarak adlandırdığı hüzünlü bir hikaye anlattı. Annesinin ve babasının kendisine bıraktığı en büyük servetin dürüstlük olduğunu gururla sürekli tekrar eden Tarhan, rahmetli annesini hüzün ve sevgiyle anarak tüm annelerin anneler gününü bir kez daha kutladı. Cumhuriyet Halk Partisi’yle özdeşleşen şarkı ve türkülerle coşku içinde kutlanan anneler günü etkinliğinin ardından karanfiller eşliğinde Karamürsel’de seçim irtibat bürosu açılışı yapıldı. Tüm adaylar daha sonra Karamürsel sokaklarında halka karanfil dağıttı.

Çalışmalarına aralıksız devam eden Tarhan son olarak Kartepe’ye bağlı Arslanbey ve Köseköy bölgelerinde esnaf ve kahvehane ziyaretlerinde bulunarak, CHP’nin kuracağı refah Türkiye’yi anlattı.

 

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki