Tarihin En Sıcak Yazı!

Tarihin En Sıcak Yazı!
22 Haziran 2016, Çarşamba - 16:26

Türkiye Genelinde Yaşanan 80 Yılın En Sıcak Yaz Ayı Bölgemizde Olduğu Gibi Çayırova’da Ramazan Ayında Evlerinde Bulanan Vatandaşlar Gölge Yer Bulmak İçin Adeta Parklara Akın Ettiler.

ZOR ŞARTLARDA EKMEK PARASI KAZANIYORLAR

Ramazan Ayının Ortalarında Olduğumuz Günlerde Yaşanan Aşırı Sıcaklar Vatandaşları ve Cadde Esnaflarını “Ramazan ayında sıcak imtihanı ile baş başa bırakıyor. Aşırı sıcak havalarda ve sıcak ortamlarda çalışmak zorunda kalan fırıncılar ve inşaat işçileri yaklaşık 18 saat aç ve susuz kalıp oruç tutarak evlerine ekmek götürebilmenin mücadelesini veriyor. İşlerinin zorluklarının yanı sıra yaz sıcaklarının da eklenmesiyle işleri daha da zorlaşıyor.Yaz mevsimin en uzun günlerine rastlayan ramazan ayı, özellikle açık alanlarda çalışan kişileri kapalı alanlarda çalışanlara oranla daha fazla etkilerken fırıncılar ve inşaatlarda çalışanlar da yaz aylarında çalışmanın zorluklarını yaşıyor.

VATANDAŞLAR PARKLARA AKIN ETTİ

Her mesleğin kendine göre zorlukları var, ancak fırınlarda çalışanların yaklaşık 100 dereceye ulaşan sıcaklık koşullarında çalışıyorlar. Yaz ayına rastlayan ramazan ayında da çalışmalarının biraz daha zorlaştığını anlatan fırıncılar, işlerinin ne kadar zor bir meslek olduğunu herkesin bildiğini, yaz sıcaklarında işlerinin daha da zorlaştığını belirttiler. Yaz sıcaklarında açık alanda çalışmak zorunda kalanların bulunduğu bir diğer meslek ise inşaat işçileri. “Oruç tuttuğumuz için sıcaklar bizi biraz daha etkiliyor. Erken mesaiye başlayıp tam sıcaklar bastırmadan işimizi bitiriyoruz. Böylece bir nebzede olsa sıcaktan korunmuş oluyoruz” dediler

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki