TARİHİNE SAHİP ÇIKIYOR

Darıca Belediyesi geçtiğimiz yıl başlattığı bir güzel geleneği devam ettirerek tarihimize ve kültürümüze sahip çıkmaya devam ediyor.
29 Haziran 2014, Pazar - 16:07

Darıca Belediyesi, mübarek ramazan ayı münasebetiyle her akşam farklı bir camide teravih namazının ardından, cami cemaatine Osmanlı şerbeti ikramında bulunarak Osmanlı dönemine ait güzel bir geleneği devam ettiriyor.

 

Ramazan ayıyla birlikte her akşam farklı bir camide devam ettirilen bu güzel geleneğin gelecek nesillere örnek bırakılması için çabaladıklarını ifade eden Başkan Karabacak  cemaatle birlikte şerbetin tadına bakarken kendisi de vatandaşlara ikramda bulundu.

 

İKRAM ÇEŞMESİ HER AKŞAM FARKLI BİR CAMİDE

 

Karabacak konuyla ilgili olarak “ Bizler Osmanlı ve Selçuk medeniyetlerinden gelme bir toplumuz.Çok eskilere dayanan ecdadımızdan kalma güzel bir gelenek olan ikram çeşmesi ile Darıca’da kültürümüze ait farklı desenleri görmeye ve yaşatmaya devam edeceğiz. Geçmişten gelen ve Darıca’da “Gönül Birliği Kapısı, Saat Kulesi ve Darıca Şehir Giriş Kapısı’ndaki süsleme sanatıyla hayat bulan kültür mirasımızı bu seferde ramazan ayına uygun bir şekilde her akşam ilçemizin farklı bir camisinde vatandaşlara Osmanlı şerbeti ikramıyla devam ettiriyoruz.” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki