Taşocağı ormanı yok etti

İzmit’e bağlı Kurtdere Tevfikiye Köyü’ndeki taş ocağı, çok geniş bir orman alanını yok etti.
20 Ağustos 2015, Perşembe - 17:43

VALİLİKTE ÇALIŞMA YAPILIYOR MU?

İlimizde tarım alanlarını, orman alanlarını yok eden, çevresinde yaşayan insanlara büyük rahatsızlık veren taş ve maden ocağı işletmelerine nedense kimseler dokunamıyor. Sözde ilimizin her köşesine yayılan taş ocakları, maden ocakları kapatılacak, hepsi bir OSB’de toplanacaktı. Bu konuda çok laf söylendi, çok palavra sıkıldı. Ama Kocaeli valiliğinde, ilimizde bir Taşocağı OSB kurulmasına yönelik en küçük bir çalışmanın bile bulunmadığı ortaya çıktı.

YETKİLİLER İLGİLENMİYOR

Halıdere’de herkesi isyan ettiren taşocağının ruhsatı 2037 yılına kadar uzatılmıştı. İzmit’e bağlı Kurttede Tevfikiye Köyü bölgesinde de yıllardın faaliyet gösteren çok büyük bir taş ocağı var. Bölgedeki ormanları çok eden, çok derin çukurlar açılmasına, bölgedeki yaban hayvanlarının yok olmasına neden olan bu taşocağı hakkında pek çok kez şikayette bulunuldu. Ama ilimiz yetkilileri o bölgede yani Kurtdere Tevfikiye köyü bölgesinde bir taş ocağının bulunduğunu bile kabul etmiyorlar.

KAMYON KAMYON TAŞINIYOR

Bu bölgedeki taş ocağının, çok geniş bir orman alanında nasıl büyük tahribat yaptığını, google’ın harita sitelerine girerek de görmek mümkün. Bölgede yaşayanlar, özellikle hafta sonlarında bu bölgeden yüzlerce kamyonla malzeme çekildiğini, taş ocağı ruhsatı bulunmamasına rağmen, bölgeyi birilerinin oyarak doğayı yok ettiğini söylüyorlar. Kurtdere köyüne bağlı Tevfikiye, Ayvalı, İslamköy tek muhtarlık olarak yönetiliyor.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki