Tatarlardan Geleneksel İftar

Tatarlardan Geleneksel İftar
01 Temmuz 2016, Cuma - 12:02

Gebze Kırım Romanya Tatar Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Geleneksel İftar yemeği yoğun katılım ile gerçekleşti.

Sosyal projeleri ve yaptığı etkinliklerle adından sıkça söz ettiren Gebze Kırım Romanya Tatar Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetimi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar yemeği dernek üyeleri ve ilçede faaliyet gösteren Stk’ların başkan ve yöneticileri ile çevrede bulunan esnafların yoğun katılımı ile gerçekleşti. İftar yemeği dernek üyesi Nail Canbek tarafından okunan kuranı kerim ve dualar ile başladı.

Dernek lokalinde verilen iftar yemeğine Kırım Türkleri Federasyonu yönetim kurulu üyesi Fert Toklu, Gebze Düzceliler Derneği başkanı Mustafa Kır, Sakaryalılar Derneği başkanı Sabri Emecen, Türk Ocakları Gebze şubesi başkanı Osman Sümer ile birlikte çok sayıda cadde esnafı ile derneğin kadın ve gençlik kolları üyesi yoğun katılım gösterdi. İftar da yoğun çaba harcayan yönetim kurulu üyeleri misafirlerle yakından ilgilenerek yemek servislerini yaptılar. Gebze Kırım Romanya Tatar Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Necdet Gökdeniz, yaptığı konuşmada geleneksel iftara katılan bütün davetlilere ilgilerinden ve gösterdikleri nezaketten ötürü teşekkür etti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki