Taviz verilebilir!

08 Temmuz 2015, Çarşamba - 01:29

CHP’li Yılmaz, Genel Merkezin koalisyon 14 ilkeden için taviz verebileceğini söyledi

CHP Gebze ilçe Örgütü’nün düzenlediği iftar yemeğinde değerlendirmeler yapan İlçe Başkanı Yakup Yılmaz, AK Parti-CHP Koalisyonunun AK Parti-MHP Koalisyonundan daha büyük ihtimal olduğunu vurguladı. 

CHP Gebze ilçe Örgütü Eskihisar Kahvaltı Atölyesi’nde basın mensuplarıyla iftarda bir araya geldi. İftara CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’ın yanı sıra Meclis üyeleri de katıldı.  İlk olarak kongre süreciyle ilgili bilgi veren İlçe Başkanı Yakup Yılmaz, takvimin başladığını,  Üye listelerinin askıya çıkacağını belirtti. Yılmaz, “15 Ağustos’tan itibaren mahalle delege seçimleri başlayacak. CHP olarak bu seçimlerde hiçbir hata yapmadık.”dedi.

AK PARTİ-MHP KOALİSYONU OLMAZ

Koalisyon süreciyle ilgili sorularımıza yanıt veren Yılmaz, Türkiye’yi Hükümetsiz bırakmama adına CHP’nin daha önce açıkladığı 14 ilkeden taviz verebileceğini söyledi. Genel Merkezin atacağı her adımın yanında olduklarını belirten Yılmaz, AK Parti-MHP koalisyonunun kurulma ihtimalinin Yüzde 1 bile olmadığını iddia etti. Yılmaz, “CHP şart koyduğu bazı maddelerden taviz verecek hatta bence vermeli. Çünkü ülke hükümetsiz kalmamalı. Ülkenin çıkarları her şeyden önce geliyor. Genel merkez bu konuyla ilgili olarak gerekli adımı atacaktır. CHP olarak olası bir erken seçim içinde CHP’de cevherler vardır. O cevherlerin ortaya çıkarılıp çalıştırılması gerekir.” 

TARHAN DA KATILDI

İftar yemeğine sonradan katılan CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ise “Çarşamba günü hükümet kurulması ile ilgili görüşmeler başlayacak. Ankara’da kalmayı düşünmüyorum. İzmit’te bir ofis açmayı düşünüyorum. Kenttin sorunları ve vatandaşların sorunları için ortak bir noktayı tercih ettik. İzmit’te bir ofis olmasından yanayım. CHP’de bundan sonra sevgi kazanacak.” Dedi. Tarhan ayrıca İl ve ilçe kongrelerine müdahil olmayacağının da altını çizdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki