Tavşantepe cinayeti davası ifadelere takıldı

Tavşantepe cinayeti davası ifadelere takıldı
24 Mart 2016, Perşembe - 13:24

Geçtiğimiz Nisan ayının 24’ünde Tavşantepe’de Anıl Akın tarafından öldürülen Gökhan İpekçioğlu’nun cinayet davasının görülmesine bugün devam edildi. Görülen duruşma olayı gördüğü ifade edilen askerde olan tanıklar Ergün Şenol ile Muhammet Karaca’nın ifadesinin alınması için yazılan talimatın cevabının beklenmesi nedeniyle 10 Mayıs’a ertelendi. Kocaeli 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Anıl Akın ve avukatı Hüseyin Acurman katıldı.   

6 YERİNDEN BIÇAKLADI

2015 24 Nisan tarihinde İzmit Tavşantepe Mahallesi’nde ikamet eden Muhammet Biçer askere gitmeden önce mahallede asker eğlencesi düzenlemişti. Biçer’in eğlencesine Anıl Akın ve Gökhan İpekçioğlu da katılmıştı. Eğlencenin ardından Akın, İpekçioğlu ve Muhammed Karaca alkol almaya devam etmek için yakınlardaki bir parka gitmişti. Parkta  alkolün etkisiyle Akın ve İpekçioğlu tartışmıştı. İkisi de alkollü olan gençlerin arasındaki tartışmanın büyümesinin ardından Anıl Akın, Gökhan İpekçioğlu’nu altı yerinden bıçaklayarak öldürmüştü. 

10 MAYIS’A ERTELENDİ 

Konuyla alakalı davanın görülmesine bugün Kocaeli 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Davanın önceki duruşmalarında iki taraf arasında sürekli tartışma çıkarken bu duruşmada herhangi bir gerginlik yaşanmadı. Görülen duruşmada askerdeki tanıklar Ergün Şenol ile Muhammet Karaca’nın ifadesinin alınması için yazılan talimat cevabının gelmediği görüldü. Mahkeme heyeti yazılan talimat cevabının beklenmesi nedeniyle duruşmayı 10 Mayıs saat 10.10’a ertelendi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki