Tecavüz sanığına 21 yıl hapis

29 Nisan 2015, Çarşamba - 16:26

 

Önce bir akrabası tarafından tacize ardından da okuldaki bir arkadaşının babası tarafından tecavüze uğrayan B. K.’nin davasında karar çıktı. Davanın sanığı Feyzi K. 21 yıl hapis cezasına çarptırıldı 

İki yıl önce 14 yaşındaki B. K. adlı kız çocuğu akrabası Erdinç K. tarafından tacize daha sonra ise bir okul arkadaşının babası olan Feyzi K. tarafından tecavüze uğraması nedeniyle açılan davanın görülmesine dün Kocaeli 2.Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Görülen davada karar çıktı. Davanın sanığı olan Feyzi K. çocuğa cinsel istismar suçundan 15 yıl, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma suçundan da 6 yıl, toplamda 21 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

KADINLARDAN DESTEK
Duruşmaya tutuklu sanık Feyzi K., sanık avukatı Hüseyin Acurman, mağdur B. K., avukatı Merve Karakaya, B. K.’nin annesi Vildan K. ve Kocaeli Kadın Platformu üyeleri katıldı.  Davanın sonuçlanmasının ardından Kocaeli Kadın Platformu üyeleri mağdur B. K. ve annesi Vildan K. ile istenilen sonucu aldıkları için birbirlerine sarıldı. Sanık avukatı Hüseyin Acurman, yaptığı savunmada sanık Feyzi K.’nın ruh sağlığının yerinde olmadığını belirterek, “Sanık benim anlattıklarımı bile zor anlıyor. Kendisiyle doğru düzgün iletişim bile kuramıyorum” dedi.

KENDİSİNDE DEĞİL
“Doktor raporlarına baktığımızda en ufak zorla ilişki ibaresine rastlanmıyor. Fakat bir ayrıntı ve mağdur B. K.’nin iç çamaşırından Feyzi K.’nin DNA’sına rastlanılmış. Bunu da açıklayacak olursak. Sanığın akli dengesi yerinde değil. Mağdur B. K.’nin iç çamaşırları bir şekilde sanığa ulaştırılmış. Sanık bu çamaşırları koklayarak mastürbasyon yapmıştır” diyen Acurman, sanığın beraatını talep etti. Görülen duruşmada mahkeme heyeti Türk Ceza Kanu’nun 103’üncü maddesine gereğince kişinin hürriyetini yoksun bırakma suçunda 6 yıl,  109’uncu maddesi gereğince çocuğun cinsel istismar suçundan 15 yıl olmak üzere toplamda 21 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki