Tekin Dursun güven tazeledi

12 Ekim 2015, Pazartesi - 14:11

Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu  5. Olağan Genel Kurul Toplantısında mevcut Başkan Tekin Dursun yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi.

İzmit, Sabancı Kültür Merkezi’nde yapılan Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu(KEDFE)  5. Olağan Genel Kurul Toplantısına MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, Ak Parti  Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, İçişleri Bakanlığı Başmüfettişi Erdoğan Taşdemir, Kocaeli Vali Yardımcıları  Adnan Çimen ve Dursun Balaban, İller Bankası Genel Müdürü Fuat Gedik,  Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Adayları Halil Kayın ve Yusuf Aksu, Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, BBP İlçe Başkanı Şazim Boztaş, Gebze KOSGEB Bölge Müdürü Ertuğrul Çetinkaya, siyasi partilerin temsilcileri, belediye meclis üyeleri, sivil toplum temsilcileri, kurum ve kuruluşların temsilcileri, federasyona bağlı Erzurum il ve ilçe dernek başkanları katılım gösterdi.  Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan toplantıda vatani görevini yerine getirirken şehit düşen polis ve askerler için Kuranı Kerim okutularak dua edildi.

YENİ DÖNEM HAYIRLI OLSUN

Son dönemlerde yaşanan terör saldırıları ve alınan şehit haberleri nedeni ile müzikli sunumların ve oyunların yapılmadığı toplantıda Darıca Erzurumlular Dernek Başkanı Sıddık Topal, Kurucu Başkanlar Gencay Yıldıztekin ve Muhammet Şık ilk selamlama konuşmalarını yaptılar. Daha sonra MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı kongrenin Kocaelili Erzurumlulara hayırlı olmasını dileyerek Ankara’da yapılan saldırıyı kınadı. “Ülke olarak farklılıklardan doğan zenginlikleri hep beraber paylaşmak için çalışan hemşeri derneklerini  kutluyorum” ifadelerini kullanan  Ak Parti  Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker  belirlenecek olan yeni yönetime çalışmalarında başarılar dileyerek desteğini esirgemeyeceğini söyledi.

BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI

Ülke üzerinde kara bulutların dolaştığı bir zamanda yaşanan terör olaylarında yaşamını yitirenlere rahmet ve yaralılara acil şifalar dileyerek konuşmasına başlayan Tekin Dursun, ülkede bir daha böyle acılar yaşamamasını temenni ettiğini söyledi. Dursun, “ Ülkenin birlik, bütünlüğü ve daimiliği için göğsünü siper eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Bizlerde çalışmalarımızla onların bize emanet ettiği bu kutsal toprakları koruyup kollama ve yaşatmaya çalışıyoruz. Kuruluşundan beri federasyon için çalışan tüm başkan ve yöneticilere sevgi ve saygılarımı sunar bugünler için teşekkür ediyorum.  Siz sevgili hemşerilerimize yakışır bir şekilde aldığımız bayrağı daha ileriye götürmeye çalışıyoruz. Bana verdiğiniz hizmet etme görevini size layık bir şekilde yönetim üyelerimizle birlikte devam ettiriyorum. Görev sürem boyunca federasyonumuzun borcunu kapatıp, federasyonumuzun binasını aldık, öğrencilerimize burs verdik, hemşerilerimizin tüm sıkıntılarında yanlarında olduk. Allah bu birlik ve beraberliğimizi daim kılsın.” diye konuştu.

İŞTE YENİ YÖNETİM

Federasyonun 5. Olağan Genel Kurul Toplantısında Divan Başkanlığına Fuat Gedik, Divan Katipliğine Ertuğrul Çetinkaya ve Ekrem Kızıltaş getirildi. Federasyonun faaliyet raporu ve denetim kurulu raporu okunarak oylandı. Ardında yönetim ve denetim kurulu seçimi yapıldı. Tek listenin verildiği genel kurulda Mevcut Başkan Tekin Dursun yeniden başkan seçildi. İşte Dursun’un yönetim listesi: ErkanAyan , Şener Doğan , Deniz Kolo, EzginTaşkınyılmaz , Gürsoy Sezgin , İmdat Akbaba, Osman Koçak , Yahya Yılmaz, Hacı Halil Yaylalı, Muhlis Acur, OsmanAğyer, Lale Kalaycıoğlu, Serkan Çetinkaya, Orhan Gedik , Nuri Cihan Karataş, Ömer Tosun, Taner Öztürkoğlu , Fuat Elmas, Sinan Sucu, Sezgin Polat, OkanAğdaş , Kadir Akpınar, Nuran Özmen, Bülent Zırhlıoğlu, Engin Şimşek, Osman Yurt,Semih Gedikoğlu, Göknur Bektaş, Ekrem Bingöl, Adem Durmuş, Doğan Şimşek, Bayram Yıldırım, Cafer Teyyar Demirtaş, Necdet Acar. Denetim Kurulu; Sıddık Topal, Zeki  Gündüz, Ekrem Kızıltaş. Disiplin Kurulu; Avni Gözütok, Abdullah Çetinkaya, MevlütÇoşkun

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki