Teksif’te yeniden Ersin Çelik

Teksif’te yeniden Ersin Çelik
07 Mart 2016, Pazartesi - 11:35

Annesi Hünkar Çelik’i kaybeden Teksif Sendikası Şube Başkanı Ersin Çelik yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.

Türk-İş Konfederasyonu'na bağlı Teksif Sendikası Kocaeli Şubesi’nin 14. Olağan Genel Kurulu, bugün Emex Otel’de gerçekleştirildi. Kongrede Kordsa Fabrikasında çalışan ve sendika üyesi olan 588 üyeyi temsilen 100 delege oy kullandı. Genel kurula Teksif Sendikası Genel Başkanı Nazmi Irgat, genel merkez yönetim kurulu üyeleri Metin Kır, Mustafa Karabulut, Orhan Kibar, Adil Atila, Faruk Büyükbucak, Türk-İş Marmara 1. Bölge temsilcisi Adnan Uyar, Tek Gıda İş-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ali Bostan ve delegeler katıldı. Divan başkanlığını Teksif Genel Sekreteri Orhan Kibar yaparken, Teksif İstanbul Yedikule Şube Başkanı Sebahattin Çetin, Isparta Şube Başkanı Sadık Kaya başkanvekili oldu; Çerkezköy Şube Başkanı Mürsel Türkkan ve Bursa Şube Başkanı Nihat Şeker de katipliği üstlendi. Tek adaylı kongrede mevcut başkan Ersin Çelik başkan seçilerek güven tazeledi.

KIDEM TAZMİNATINI KORUYACAĞIZ 

Kongrede konuşan Teksif Sendikası Genel Başkanı Nazmi Irgat, “Her yıl bir milyon insan iş aramak zorunda. Kiralık işçi meselesinin takipçisi olacağız. Çocuklarımızın geleceği için araştıracağız, gerekirse hesap soracağız. Özelleştirme yol su demek dediler. Devlet kendi işçisini sokağa bıraktı. Her yıl insanlar mağdur oluyor. Özel sektör işverenleri nazlanıyor. Kıdem tazminatının korunması lazım. Son 5 yıldır mücadele veriyoruz. Eylem reformlarının düzenlendiği bir dünya yaşıyoruz. Asıl yapılmak istenen hak ettiğiniz, alabileceğiniz kıdem tazminatını aşağıya indirmek. Buna izin vermeyeceğiz’’ dedi.

KIDEM GİDERSE, GREV YAPARIZ 

Şube Başkanı Ersin Çelik de kısa bir konuşma yaparak, “Bu yaşanan koşullar bizleri her zaman etkilemekte, sıkıntılı günlerimizin daha da yoğunlaştığı görülmektedir. Dürüstlük anlayışı ile her olayı paylaştık, adil olmaya çalıştık. Demokratik bir sendikal hizmet anlayışı edindik. Sektörel bazda baktığımızda krizlerden ve ortamdan en çöke etkilenen tekstil sektöründeki sıkıntıları sizlere en az hissettiren ortamı sağladık. Hükümetin ve işverenin kıdem tazminatını 30 günden 15 güne indirmesine tepki vereceğiz. Genel grevi destekliyoruz” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından kongreye geçildi. Yeni yönetim şu isimlerden oluştu.  YÖNETİM KURULU: Ersin Çelik, İlhan Özaydın, Murat Şen, Yusuf Kubilay, Metin Aslan DENETİM KURULU: Ertan Tantaş, Bünyamin Sayan, Semih Üresin DİSİPLİN KURULU:Yeşim Işık, Recep Kahveci, Semih Sümer, Şaban Özoğul, Kemal Sarban,

GENEL MERKEZ DELEGELERİ: Ersin Çelik, İlhan Özaydın, Murat Şen, Metin Aslan, Murat Mahir Esirci, Hakkı Soybelli.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki