Telafi eğitiminde sınıflar yine boş

Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ‘kar tatili’ nedeniyle yapılması gereken 3 günlük telafi eğitiminin bu haftadan başlayarak, üç cumartesi günü okullarda yapılması yönünde karar almıştı.
13 Şubat 2016, Cumartesi - 17:14

Bazı okullarda, telafi eğitimi bugün başladı. Ancak, daha önceki dönemlerde olduğu gibi öğrenciler tatil günü okula gelmedi, sınıflar yine boş kaldı.
 
KOCA OKULDA 25 KİŞİ
 
Eğitimin tam gün olan okullar hafta içi 2’şer saat, yarım gün olan okullarda ise hafta sonu cumartesi günü uygulama başlattı.  Ancak, daha öncekilerde olduğu gibi, telafi eğitimine yine ilgili çok düşük kaldı. İzmit merkezde bulunan Ulugazi İlkokulu’nda telafi eğitiminin ilki bugün yapıldı. Ancak, yaklaşık 1000 öğrencisi bulunan okulda telafi eğitimine katılan toplam öğrenci yayışı 25 kadar ancak oldu.


 
20 ve 27 ŞUBAT’TA OLACAK MI?
 
Tam gün eğitim gören okullarda, telafi eğitiminin kalan iki günü 20 ve 27 Şubat Cumartesi günleri yapılacak.
Ancak, hiç kuşku yok ki, bu günlerde de katılım beklendiği gibi olmayacak, öğretmenler ve öğrenciler boş sınıflarda ders yapacak. Önümüzdeki hafta da hiç kuşku yok ki, görüntü bunun gibi olacak. Yasal olarak bir eksiklik giderilmiş olacak, ancak ne ders işlenecek, ne de sınıflar dolacak.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki