TEOG başarımız 10 puan yukarıda

04 Temmuz 2015, Cumartesi - 13:12

 

Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Kocaeli’nin TEOG başarısını, Türkiye ortalamasının 10 puan üstünde beklediklerini söyledi

Binlerce 8. sınıf öğrencisinin merakla beklediği TEOG sonuçları, gecikmeli de olsa geçtiğimiz günlerde açıklandı. ÖSYM son yıllarda gerek TEOG gerekse üniversite sınavlarında hangi ilin kaçıncı sırada olduğunu açıklamıyor. Ancak İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik bu ana kadar elde ettikleri verilere göre, Kocaeli’nin TEOG başarısının Türkiye ortalamasının 10 puan üstünde olduğunu söyledi.

2020’Yİ BEKLEYİN

Geçtiğimiz yıl Türkiye ortalamasının 3 puan üstünde bir başarı yakaladıklarını açıklayan Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, “Eğitimde yapılan yatırımların meyvesini ancak 10 yılda alabiliyorsunuz. Biz de son yıllarda önemli yatırımlar yaptık. Asıl başarıyı, 5 yıl sonra yaşayacağız. Kocaeli çok iyi bir noktaya gelecek” dedi.

AYRIM YAPMAM
Fehmi Rasim Çelik devlet okullarının özel okullardan başarısız olduğu yönündeki eleştirilere de katılmadığını ifade ederek, “Hepsini kendi kategorisinde değerlendirmek gerekiyor. Kaldı ki, özel okullarda okuyan öğrencileri de bizim öğretmenlerimiz eğitiyor. Devlet veya özel okul ayrımı yapamam. Sonuçta onların kontrolünü de biz yapıyoruz” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki