Teröre Lanet yürüyüşünde: 5 gözaltı

09 Eylül 2015, Çarşamba - 14:21

Ülkü Ocakları tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen “Şehitlerimize Saygı Teröre Lanet” yürüyüşü ilimizde saat 19.00 itibariyle başladı. HDP İl binasının önüne gelen gruba polis müdahalede bulundu. Çıkan olaylarda 5 kişi gözaltına alındı.

 

Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen yürüyüş Merkez Bankası önünden başladı. Yürüyüşe MHP Milletvekili Saffet Sancaklı, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Ülkü ocakları başkanı İbrahim Özcan, MHP milletvekili aday adayları Kemal Köse, Zekai Kahyaoğlu, BBP İl Başkanı Nihat Yıldız ve Türk Ocakları mensupları ile birlikte yaklaşık 5 bin kişi katıldı. HDP İl binasının önüne gelen gruba polis biber gazı ile müdahalede bulundu. Biber gazı sonrası bazı vatandaşlar baygınlık geçirirken, çıkan olaylarda 5 kişi gözaltına alındı.

HDP BİNASI ÖNÜNDE ETTEN DUVAR

Yürüyüşe katılan vatandaşlar attıkları sloganlar eşliğinde HDP İl binasının önüne geldi. HDP önünde çevik kuvvet ekipleri ile vatandaşlar arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Buradan Sabri Yalım Parkı’na geçen Ülkü Ocakları üyeleri ve MHP’li ve BBP’li yöneticiler şehitler için Kur’an-ı Kerim ve mevlit okuttu. Yürüyüş sırasında herhangi bir taşkınlık yaşanmaması adına MHP’li il yöneticileri, HDP binası önünde herhangi bir saldırı yaşanmasının önüne geçmek için etten duvar ördü.

“YÜRÜYÜŞ BİTMİŞTİR” DENİLDİ FAKAT…

MHP’li yöneticilerin yapmış olduğu yürüyüş bitmiştir açıklamasına uymayan vatandaşlar tekrardan HDP binasının önüne gelerek sloganlar atmaya devam ettiler. Polis vatandaşları dağılmaları konusunda uyardı. Dağılmayan gruba polis biber gazı sıkarak müdahale etti. Uyarılara rağmen dağılmayan gruba müdahale eden polis 5 kişiyi gözaltına aldı.

GÖZALTI SAYISI ARTABİLİR

Gözaltıların ardından parçalara bölünen grup, Sabri Yalım Parkı ile Cumhuriyet Parkı arasında sloganlar atarak polisi tahrik etmeye devam etti. Yaklaşık 100 aracın Türk Bayrakları ile konvoy yaptığı yürüyüş sonrasında HDP binası karşısında bulunan Vakıfbank önünde yaklaşık 400 kişilik grup sloganlar atmaya devam ediyor. Gözaltıların sayısı 5’in üstüne çıkması muhtemel gözüküyor.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki