TETRA TARİHE IŞIK TUTUYOR

Yıllardır ihmal edilen Eskihisar için Gebze merkezli Tetra reklam ajansı düğmeye bastıTarihi, doğası ve kültürel yapısıyla bölgemizde önemli bir yeri olan Eskihisar artık tanınan bir marka haline gelecek.
14 Nisan 2014, Pazartesi - 14:27

Masmavi denizi, yeşil ormanları ve tarihi dokusuyla tüm güzellikleri bünyesinde barındıran Eskihisar Köyü, tarihten günümüze kalan tüm güzellikleri hala aynı muhteşemliğiyle yansıtıyor. Dünyaca ünlü Türk ressamı Osman Hamdi beye ev sahipliği yapan, leziz balık restaurantlarıyla mutfak dostlarına kapısını açan, mis gibi deniz havasıyla bölgemizin oksijen deposu olan Eskihisar artık Türkiye’de tanınan bir belde olacak.

 

 

ESKİHİSAR BÖLGENİN MARKASI OLABİLİR

Yıllardır ihmal edilen Eskihisar için Gebze merkezli Tetra reklam ajansı düğmeye bastı. Ajans başkanı Derya Deniz’in hazırladığı proje kapsamında Eskihisar’ın güzellikleri önce Türkiye’ye, daha sonra da dünyaya duyurulacak. Ajans Tetra’nın uzman ekibi tarafından hazırlanan Eskihisar logosu, bu tarih ve kültür kokan köyü marka haline getirecek.

ESKİHİSAR’I DÜNYAYA AÇMAMIZ LAZIM

Konuyla ilgili Gazetemize açıklama yapan Derya Deniz, “Eskihisar tarihimizin en eski yerleşim merkezlerinden biri. Eskihisar sadece basit bir tatil beldesi değil; Osmanlı entelektüel kültürüne ev sahipliği yapan bir coğrafyadır. Yakın gelecekte Körfez geçiş köprüsünün tamamlanmasıyla birlikte Eskihisar’daki körfez manzarası İstanbul’daki boğaz manzarasıyla eşdeğer olacaktır. Eskihisar’ın geçmişten günümüze gelen değeri kısa zamanda Körfez köprüsüyle birlikte taçlanacaktır. Eğer Gebzeliler ve Gebze’yi yönetenler isterse Eskihisar’ı uluslar arası bir turizm merkezi yapabiliriz. Biz Gebze’nin bir şirketi ve Gebze’de faaliyet gösteren bir firma olarak üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Bu konuda ilk adımı attık ve Eskihisar’ın kurumsal logosunu yaptık” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki