THY ve Ford için 150 kişi eğitilecek

07 Ekim 2015, Çarşamba - 13:43

Türk Hava Yolları’nın uçak bakımı için 100, Ford Endüstriyel Robot üretimi için 50 kişinin yetiştirilmesi amacıyla Çalışma ve İş Kurum İl Müdürlüğü ve KOÜ arasında protokol imzalandı. Protokol ile eğitilecek elemanlar yüzde 51 iş garantisine sahip olacak

 

Çalışma e İş Kurumu İl Müdürlüğü Türk Hava Yollarının ihtiyacı olan teknik elamanların yetiştirilmesi için ve Ford Otosan Meslek Yüksek Okulu ile Endüstriyel Robot üretimi için KOÜ ile protokol imzalandı. KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü ve Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ulvi Yılmaz arasında imzalanan protokol ile Türk Hava Yollarının talebi üzerine 100 uçak bakım eğitimi ve 50 kişilim Endüstriyel Robot programı eğitimlerini KOÜ Sürekli Eğitim Merkezi verilecek.

YÜZDE 51 İŞ GARANTİLİ

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde yapılan protokolde Türk Hava Yollarının talebi üzerine yetiştirilmek üzere 100 teknisyene eğitim verilecek. 600 saat eğitim alacak olan kursiyerlerin iş garantisi yüzde 51 olacak. Aynı zamanda KOÜ Ford Otosan Meslek Yüksek Okulu’nda açılacak olan Endüstriyel Robot Programına 50 kişi alınacak. Yüzde 51 iş garantisi olan eğitimde 416 saat eğitim verilecek. Meslek Yüksek Okulu  ya da meslek liselerinin ilgili bölümlerinde mezun olan kişilerin başvuracağı programlarda yaş sınırı 30 olarak belirlendi.

BİLİŞİM VADİSİ İMZASI CUMA GÜNÜ

Türk Hava Yolları ve Ford Otosan’ın imza törenin ardından Cuma günü Gebze’de Bilişim Vadisi’nde çalışacak olan bilişim uzmanlarının yetiştirilmesi için protokol imzalanacak. KOÜ ve Gebze Teknik Üniversitesi ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında yapılacak olan Protokol törenine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun da katılacağı belirtildi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki