Tiyatro şöleni başlıyor

07 Ocak 2016, Perşembe - 13:26

Kocaeli Bölge Tiyatroları tarafından 6.’sı düzenlenen Sahnesiz Oyunlar Buluşma Günleri’nde  “Cadde, Çarşı Pazar, Yer Gök Tiyatro” sloganıyla yeni yılda yeni bir tiyatro festivali başlıyor. 12 grubun katıldığı festival, 9 Ocak 2016 Cumartesi başlayacak 17 Ocak Pazar günü sona erecek.

Kocaeli yeni yılda yeni bir tiyatro festivaliyle buluşuyor. 6. Sahnesiz Oyunlar Buluşma Günleri kapsamında 12 oyun ile seyirci karşısına çıkılacak. 17 Ocak  2015 Pazar günü saat 17:00’da oynanacak “YAZ KALEM YAZ” adlı oyunla sona erecek. Dolphin İdari İşler Sorumlusu Emre Tezcan’ın da katıldığı kahvaltıda basın mensuplarıyla Yummy Restaurant’ta bir araya gelen Kocaeli Bölge Tiyatroları Sanat Yönetmeni Burhan Akçin “Çocuklarımızın etrafına ördüğümüz koruma duvarları yükseldikçe eksik kalıyorlar, yalnızlaşıyorlar. Kendi kendilerine yapabilecekleri işleri öteleyerek başkalarından yardım bekliyorlar. Böylelikle yetenekleri küçültüyorlar. Sözü edilen yetenekler, yaşamlarını sürdürmek için gösterecekleri çabalardan başka bir şey değil” dedi.

 ÇOCUKLARIMIZI EĞİTMEK İÇİN TİYATRO
Akçin, daha önce Belsa Plaza inşaat halindeyken de çöplük bir alanda da tiyatro sergilediklerinden bahsederken, “Çocukların, kendi yaşamsal kaygılarını olumlu yönnde tesis edebilmesi için; onların güzel sanattlar eğitiminden yararlnamasını sağlamak, onları korumanın engüzel ve en yararlı yönetimidir. İlimizde Kocaeli Bölge Tiyatrosu öncülüğünde başlatılan, hayatımızın yanına konularak yaşınabilen “Tiyatro Okulu” gerçeği çocuklarımızın yaşamsal becerileri için bir sevinç kaynağıdır. Şimdi “6. Çocuk Oyuncular Sahnesiz Oyunlar Buluşması”nda birlikteyiz. Mayıs 2016’de Tiyatro Okulu gruplarımızın hazırlanıp sunacağı “23. Çocuk Oyuncular Tiyatro Festivali”nde buluşmak dileğiyle” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki