TOBB Nefes Kredisi, Gebze Ticaret Odası tarafından tanıtıldı

TOBB Nefes Kredisi, Gebze Ticaret Odası tarafından tanıtıldı
15 Aralık 2016, Perşembe - 15:21

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Ziraat Bankası ve Denizbank ve Kredi Garanti Fonu işbirliğiyle hayata geçirilen “Nefes Kredisi” projesi, Gebze Ticaret Odası tarafından düzenlenen basın toplantısında tanıtıldı. Toplantıda Gebze’de bulunan KOBİ’ler için 127 milyon TL kredi kullanabileceği açıklandı. 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Kredi Garanti Fonu, Ziraat Bankası ve Denizbank’ın işbirliği ile hayata geçirilen “Nefes Kredisi” projesi, Gebze Ticaret Odası tarafından tanıtıldı. Tanıtım toplantısı Gebze’de bulunan bir otelde gerçekleştirildi. Toplantıya Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, Denizbank Gebze Yeni Çarşı Şube Müdürü Özlem Kıvrak, Ziraat Bankası Gebze Şube Portföy Yöneticisi Salih Doğan Zor ve davetliler katıldı. Düzenlenen toplantıda konuşan ve hafta sonu yaşanan bombalı saldırıda hayatını kaybeden polis ve vatandaşlara başsağlığı dileyen Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, “Cumartesi günü polisimizi hedef alan saldırıda şehit düşen polislerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ve acılı yakınlarına sonsuz sabır diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Şu bilinmelidir ki terör ve kargaşadan medet umanlar hiçbir zaman hedeflerine ulaşamayacaklardır. Bizler her meselenin üstesinden gelebilecek güç ve bilince sahip bir toplumuz. Türk milleti huzuruna kast eden bu caniler karşısında her zaman tek ses ve tek yürek olmuştur“ dedi.

“KOBİ’ler, yıllık yüzde 9 nokta 9 faiz oranıyla 12 ay peşin taksitli vade ile TOBB Nefes Kredisinden yararlanabilecek”
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nce hataya geçirilen Nefes Kredisi ile ilgili bilgiler veren Çiler, “TOBB çatısı altında oda ve borsalar, mevduatlarını üyelerine kullandırmak için harekete geçti. TOBB, Kredi Garanti Fonu, Denizbank ve Ziraat Bankası ile anlaştı. TOBB üyesi KOBİ’ler, yıllık yüzde 9 nokta 9 faiz oranıyla 12 ay peşin taksitli vade ile TOBB Nefes Kredisinden yararlanabilecek. TOBB Nefes Kredisinde KOBİ’lere kredi garanti fonu yüzde 85 oranında kefalet sağlayacaktır. KOBİ, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği üye olduğu oda ya da borsaya başvuracak. TOBB Nefes Kredisi başvurusu için faaliyet belgesi isteyecek. Bu faaliyet belgesi bir ücret karşılığı veriliyor ama biz Gebze Ticaret Odası olarak bu faaliyet belgesini nefes kredisi için alanlardan ücret almayacağız. KOBİ, aldığı faaliyet belgesi ile Ziraat Bankası ya da Denizbank’a başvuru yapacak” şeklinde konuştu.

“Gebze Ticaret Odası aracılığıyla kullandıracağımız kredi limiti 127 Milyon TL”
Nefes Kredisinden faydalanamayacaklar ve GTO üyelerinin bu krediden ne kadar oranda faydalanabilecekleri konusunda açıklamalar yapan Çiler, “Nefes Kredisinden eczaneler, emlakçılar, mali müşavirler ve yeminli müşavirler ve faktöring şirketler bu krediden faydalanamayacaklar. Gebze Ticaret Odası üyeleri 50 bin TL ile 150 bin TL arasında kredi kullanabilecek. TOBB Nefes Kredisi ticari amaçlı bir kredidir, bireysel amaçlı kullanılamaz. Sadece bir kez yararlanılabilinir. Nefes Kredisi Pazartesi gününden itibaren başladı. Amacımız ilk çeyrekte 80 bin KOBİ’ye ulaşmaktır. Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası nasıl ki her zaman farkını gösterdiyse, burada ki üyeleri temsil eden Gebze Ticaret Odası da yine farkını gösterdi. Bizim Gebze Ticaret Odası aracılığıyla kullandıracağımız kredi limiti 127 Milyon TL. Bu Çarşamba günü, bu soğuk günde sıcak bir haberle sizlerle beraberiz. Bu krediler inşallah bir can suyu olacak” ifadelerini kullandı.
Toplantı sonunda GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, Denizbank Gebze Yeni Çarşı Şube Müdürü Özlem Kıvrak, Ziraat Bankası Gebze Şube Portföy Yöneticisi Salih Doğan Zor birbirlerine hayırlı olsun dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki