TOSB, Üniversite’ye sahip çıkıyor!

24 Kasım 2015, Salı - 12:52

Şerkerpınar’da kurulan Türkiye’nin en büyük otomotiv yan sanayi bölgelerinden TOSB’ta, ana teması ‘’Eğitim ve Üniversite-Sanayi İşbirliği’’ olan TOSB Sonbahar Üye Toplantısı gerçekleştirildi.

TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Gebze Teknik Üniversitesi’ne sahip çıkıyor. Ana teması “Eğitim ve Üniversite – Sanayi işbirliği” olan toplantı Kocaeli Valisi H. Basri Güzeloğlu’nun katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıya ayrıca Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, Çayırova Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, TOGEV Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bayraktar, GTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Babür Özçelik, GTÜ Temel Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, GTÜ Sosyal Bilimler Enstitü Müdürü Prof. Dr. Nihat Kaya, TOSB Müteşebbis Heyet Üyeleri ve TOSB Sanayiciler katıldı.

TOSB – GTÜ İŞ BİRLİĞİ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıda TOSB Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Çiftçi geçmiş dönem faaliyetleri ve gelecek dönemde hayata geçirilecek projeler hakkında katılımcılara bilgi verdi. Ardından Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün üniversite ile ilgili tanıtım sunumu yaparken, sanayiciler söz alarak üniversiteden beklentilerini dile getirdi. Eğitim ve Üniversite - Sanayi işbirliği konularında TOSB ile Gebze Teknik Üniversitesi arasında işbirliği konularının konuşulduğu toplantıda önümüzdeki günlerde bu tarz çalışmaların devam edeceği bilgisine edinildi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki