Tramvay çalışmaları doğalgaz borusunu pert etti

23 Şubat 2016, Salı - 23:09

Yahya Kaptan'daki tramvay hattı kazı çalışmaları sırasında iş makinesi doğalgaz borusunu patlatınca ana hattan doğalgaz kaçağı meydana geldi.

Alınan bilgiye göre İzmit Yahya Kaptan Mahallesi Hanlı Sokak'ta devam eden tramvay kazı çalışması sırasında İZGAZ'a ait ana boru hattı iş makinesinden zarar gördü. Bir anda kulak çatırdatırcasına çıkan yüksek sesle kaçağı çıkınca çalışanlar ve çevredeki vatandaşlar panik yaptı. Çalışanların haber vermesi sonucu olay yerine gelen İZGAZ ekipleri kaçağa müdahale ederken itfaiye ekipleri de herhangi bir yangın olması durumunda müdahale için hazır bekledi. Doğalgaz borusunu İZGAZ yetkilisi vanayı kapatmasıyla panik ortadan kalktı. 

 

İZGAZ’A YAKIŞMAYAN MÜDAHALE

Son zamanlarda iş kazalarının artmasıyla ortaya çıkan güvenlik eğitimleri ve iş güvenlik uzmanlarının sürekli alınması gereken tedbirlerin alınmasıyla ilgili anlatımları İZGAZ ekiplerince hiçe sayıldı. Bir olaya giderken alınması gereken tedbirlerde herhangi bir eksiklik olduğunda oluşabilecek sorunlarda yeterli güvenlik tedbiri alınmaması bahane gösterildiği için birçok çalışan mağdur oluyor. İş güvenliği konusunda sürekli eğitimler ve çalışmalar yapılmasına rağmen bugün oluşan gaz kaçağına İZGAZ yetkilisi hiçbir önlem almadan müdahale etmesi ise çevresinde bulunan iş güvenliği uzmanları ve çalışanlar tarafından şaşkınlıkla izlendi. Gazın kesilmesiyle alınan önlemlerin ardından çalışmalar kaldığı yerden devam etti. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki