Turan;Polislerimizle Gurur Duyduk !

Turan;Polislerimizle Gurur Duyduk !
19 Temmuz 2016, Salı - 15:32

Gebze Emniyet, Asayiş ve Trafik Hizmetleri Destekleme ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Yıldıray Turan'dan darbe ile ilgili açıklama.

Turan;Yapılan girişimin Türkiye’nin geleceğine ipotek koyma olarak yorumlayarak, darbeyi tanımadıklarını olayın başında açıkça ifade ettiklerini belirtti.

Kendisinin de bir yurttaş gibi demokrasi nöbeti tuttuğunun altını çizen Başkan Turan,

“Milletimizin iradesine ve demokrasimize vurulmuş bu hançeri kabul etmiyoruz. Halkın iradesiyle seçilmiş meşru hükümete karşı girişilen bu kanunsuz kalkışmanın karşısındayız” dedi.

Turan şöyle devam etti;

“Bu gayri meşru girişime karşı olduğumuzu özellikle yeniden belirtirim. Her zaman sivil iradenin yanında olduğumuzun bilinmesini isterim. Zira milli iradeye karşı yapılacak her hareket adı ne olursa olsun demokrasi dışı ve hukuk dışı bir harekettir” 

Gebze polisi darbe gecesi ‘kahramanca’ duruş sergiledi

“Darbenin ilk dakikalarından itibaren Gebze’de halkın içinde bende demokrasimiz için meydana çıktım. Sürekli emniyet mercilerimizle de iletişim halinde idim. Gebze darbe gecesi polisi ile gurur duydu. Gebze Emniyet’i personelinin tecrübeli ve dik duruşu sayesinde en ufak bir taşkınlığın bile çıkmamasını kahramanca bir davranış olarak nitelendiriyorum. Vatandaş polis el ele vererek birlikte darbeyi yendik. Polislerimiz için yaptığımız hizmetlerin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlamış oldum” dedi.

17/25 sonrası dernek yönetimindeki FETO’cu isimleri düşürmüştü

Kocaeli’nde bulunan Emniyet, Asayiş ve Trafik Hizmetleri Destekleme ve Yardımlaşma Dernekleri arasından Paralel Yapı’nın izlerini ilk silen dernek oldu. 17/25 sonrası dernek yönetimindeki FETO’cu isimleri düşüren Turan, akabinde ise dernek üyesi olan tüm paralelcileri dernekten atarak tavsiye etti. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki