Türk Kızılayı Çayırova Şubesi Kızılay Haftasını kutladı

09 Kasım 2015, Pazartesi - 13:03

29 Ekim – 4 Kasım Kızılay Haftasında Türk Kızılayı Çayırova Şubesi Mevlana İlköpğretm okulu ile ortak bir program hazırladı.

 

Programa Çayırova Kaymakamı Tuncay Çelenkoğlu, Çayırova Belediye başkan yardımcısı Fikriye Çelik çevre okul müdürleri ve veliler katıldı. Türk Kızılayı Çayırova şube başkanı Halil Keskinoğlu yaptığı konuşmada Çayırova Kızılaynın Çayırova’da gerçkleştirdiğı projelerden bahsetti. Özellikle “Onu bir yerde” peojesinin Türkiye’de bir ilk olduğunu ve tüm vatandaşların bu projeye sahip çıkmalarını rica etti. Sayın Halil Keskinoğlu Mevlana İlköğretim okulu müdürü Sayın Şemsi Aktaşpınar’aKızılay rozeti ve teşekkür belgesi takdim etti. Öğrenciler şiirler okudu dans ve foklor göserisi gerçekleştirildi. Türk Kızılayı Çayırova şubesinin okul bahçesine kurmuş oldukları standdan tüm öğrencilere Colgate sponsorluğunda diş fırçası ve diş macunu dağıtıldi. Ayrıca öğrencilere  ve velilere çay kahve ve kek ikramında bulunuldu. Türk Kızılayı Çayırova şubesi Okul içerisinde Kızılay fotoğraflarından oluşan sergi hazırladı.  Kaymakam, öğretmenler ve veliler tarafından gezildi.

Kızılay Haftası kapsamında Türk Kızılayı Çayırova Şubesi olarak Ertuğrul Kadıoğlu Anadolu Lisesi öğrencilerine seminer gerçekleştirildi. Semnerde Kızılayın faliyetlerinden neler yaptığından bahsedildi. Öğrencilerin büyük ilgi ile izlediğiseminer sonrası öğrencilere diş macunu ve fırça dağıtıldı.

Kızılay haftası kapsamında Demirsaç İlköğretim Okulu’nda öğrencilerle bir araya gelindi. Öğrencilere Kızılayın neler yaptığı ve faaliyetleri anlatıldı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki