Türk Ocağı devreye girdi

Kocaeli Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay Demir, Doğu Türkistan davası önderi Rabia Kadir’i Kocaeli’ye davet ettiklerini açıkladı
16 Temmuz 2015, Perşembe - 02:27

Türk Kamu-Sen Kocaeli Temsilciliği’ne getirilen Yaşar Şanlı’ya tebrik ziyaretleri başladı. İlk ziyareti ise Kocaeli Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay Demir, yönetim kurulundan Emre Deniz Bilgin ve Mahmut Ekmen gerçekleştirdi. Aynı zamanda ocak üyesi olan Yaşar Şanlı’ya desteklerinin devam edeceğini belirten Yücel Alpay Demir, Doğu Türkistan davası önderi Rabia Kadir’i Kocaeli’ye davet ettiklerini açıkladı.

HEDEF 100 BİN İMZA

Ancak Rabia Kadir’in vize sorunu nedeniyle Türkiye’ye giremediğini anlatan Demir, “Oradaki mağduriyeti ilk ağızdan ve en doğru şekilde anlatsın istedik. Ancak vize sorunu önümüze çıktı. Biz de genel merkezimizle istişare yaparak ülke genelinde imza kampanyası başlattık. Kocaeli’den 100 bin imza toplamayı hedefliyoruz. Bütün milli kuruluşlar birliklerini ve bütün milliyetçi siyasi hareketleri davet edeceğiz”

ŞANLI KINADI
Demir’in ardından söz alan Kamu-Sen Kocaeli Temsilcisi Yaşar Şanlı ise şunları söyledi: “Biz, bayramlaşmamıza geleceklere bu kampanya hakkında bilgi verdik. Ben de Yüce Alpay Demir’in ifadelerine katılıyorum. İmza kampanyasının en yüksek seviyeye ulaşmasını istiyorum. Rabia Kadir’in ülkemize giremiyor olması ayrıca bir ayıptır. Kınadığımı da buradan belirtmek istiyorum.” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki