Türk Ocakları’nda başkan değişmedi

10 Ocak 2016, Pazar - 23:06

Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanlığı’nın 15’inci Olağan Kongresi Kocaeli Ticaret Odası’nda gerçekleşti. Mevcut başkan Yücel Alpay Demir tek aday olarak girdiği seçimde oyların çoğunluğunu alarak yeniden başkanlığa seçildi.

Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanlığının 15’incisini düzenlediği Olağan Kongresi KOTO’da gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından kongrenin başında Ispartalılar Derneği Tük Ocağı Şube Başkanı Şerafettin Yıldız ‘Devlet Baba’ şiirini okurken Türk Ocakları’na bağlı gençler de koro halinde türkü seslendirdiler. Gençlerden sonra Kafkas Folklor Ekibi ‘Kafkas’ oyunuyla katılımcıları büyüledi. Ardından 183 delegenin oy kullanma hakkının olduğu kongreye geçildi. Kongrede Divan Başkanlığını Süleyman Pekin üstlendi. Kongreye mevcut başkan Yücel Alpay Demir tek aday olarak girdiği seçimde oyların çoğunluğunu alarak yeniden başkanlığa seçildi. Böylelikle Türk Ocakları Kocaeli Şubesi’nde ikinci dönem de Yücel Alpay Demir, başkan oldu.

KATILIM YOĞUN OLDU

Kongreye Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir’in yanı sıra MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, MHP eski İl Başkanı Ruhi Çavdar, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Nihat Yıldız, Büyük Birlik Partisi eski Başkanı Serhat Duyar, Türk Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Yaşar Şanlı, Ülkü Ocakları Kocaeli Şube Başkanı İbrahim Özcan, ADD Kocaeli Şube Başkanı Taylan Katak, ADD Yahya Kaptan Şube Başkanı Yakup Gökçe, Türk Eğitim Sen eski Başkanı Süleyman Pekin, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol ve çok sayıda Türk Ocağı üyesi katıldı.

"SÜREKLİ TOHUM EKTİK"

Kongrede konuşma yapan mevcut başkan Yücel Alpay Demir, “İki yıllık hizmetimizin sonunda bizleri bu göreve laik görenlere hesap vermeye geldik. Sorunları, olayları kişiselleştirmeden hep bir çözüm aradık. Bunları da amasız, fakatsız yaptık. Yapacağımız her işte her adımda yanımızda olan herkese danıştık. Hasadı kim yapacak diye düşünmeden sürekli tohum ektik. Başta bizden önceki başkanlarımız olmak üzere iki yıl boyunca bizi yalnız bırakmayan büyüklerimize buradan çok teşekkür ediyorum” dedi.

"TÜRK ULUSUNA HİZMET İÇİN…"

Demir, “Kurumsal bir endişe taşımadan sadece Allah rıza ve Türk milletinin menfaatini gözettik. 104 yıl önce Türk ulusuna hizmet için kurulan bu çatıda herkese hizmet ettik. Türk milliyetçiliğine gönül veren herkesi ailemize kabul ettik. Bize yarınlar lazımdı. Bizler bu konuda sadece Türk milletine hizmet ettik. Bayrak inmesin, ezan dinmesin diye bizim varlığımız, bizim canımız, bizim canımız herkese armağan olsun. Ne mutlu Türk’üm diyene” diyerek konuşmasını tamamladı. Serkan BORLAK 

YÜCEL ALPAY DEMİR’İN LİSTESİ

YÖNETİM KURULU ASİL

Yücel Alpay,Tekin Yeken,Ceylan Gazi Uçgun,Eşref Ayhan Arpacı,Emre Denizbilgini,Hanife Akyayla

Sezin Türkkal

ÜST KURUL DELEGELERİ

Prof. Dr. Ceylan Gazi Uçgun,Doç. Dr. Tekin Yeken,Dr. Eşref Ayhan Arpacı,

HARS HEYETİ

Halil Özcan,Süleyman Seyhan,Şaban Ufuk,Mahmut Ekmen,Osman Özmen,Çetin Gürol

Süleyman Pekin,Yaşar Şanlı,İbrahim Özcan,M. Taylan Katak,Hayati Özzeren,Harun Demirkaya

Recep Bakır,Serhat Duyar,Mustafa Aeha,Zihni Karakadılar,Taner Çetinkaya,Necdet Özmen

Mustafa Atalay,Gürkan Karaçam,Fatma Gülşen,Erkan Büyüksökmen,Naci Kara

Hakan Elmas,Mustafa Gülcan,İsmail Yıldızdoğan,Reşat Öktem,Feyzullah Divli

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki