Türk Ocakları’nda ‘Liderliğin Sırları’ Dersi

16 Aralık 2015, Çarşamba - 13:24

Türk Ocakları Akademi Dersleri kapsamında her hafta Cumartesi günleri verilen konferansın bu haftaki konuşmacısı Emekli Binbaşı, Prof. Dr. Gazi Uçkun oldu.

Uçkun katılımcılara “Liderliğin Sırları” isimli konferansta liderlik vasıflarıyla ilgili bilgiler verdi.  Türk Ocakları Kocaeli Şubesinde gerçekleştirilen konferansa Türk Ocakları Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, ADD İzmit Şube Başkanı Taylan Katak, Selçuklu Düşünce Grubu Başkanı Süleyman Pekin, Aydınlar Ocağı Kocaeli Şube Başkanı Ruhittin Sönmez ve davetliler katıldı.

AMAÇ LİDER VASIFLI GENÇLER YETİŞTİRMEK

Konferansta açılış konuşması yapan Türk Ocağı Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, “Akademimizin üçüncü dersinde amaç lider vasıflı gençler yetiştirmek ve siyaset üstü takım ruhu oluşturacak yöneticileri bir araya getirmek. Bundan sonra da bu tür etkinlikler yaparak birbirimize fayda sağlamaya devam edeceğiz” dedi. Konferansta liderliği temel özelliklerinden bahseden Prof. Dr. Gazi Uçkun, “Lider yenilikçidir. Güçlü misyon ve misyona sahiptir. İletişim yeteneği kuvvetlidir. Davranışlarıyla çalışanlara örnek olur. Mücadele eder ve takım ruhu felsefesine inanır” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki