Türk Ocakları’nda tek aday Yücel Alpay Demir

07 Ocak 2016, Perşembe - 13:41

Türk Ocakları İzmit Şubesi’nin 15’inci Olağan Genel Kurul Toplantısı 10 Ocak Pazar Günü saat 13.00’te Kocaeli Ticaret Odası(KOTO)Meclis Salonu’nda yapılacak. Toplam 183 üyenin oy kullanma hakkı bulunduğu kongrede 1 dönemdir başkanlık görevini yürüten Yücel Alpay Demir tekrar aday.

10 Ocak’ta gerçekleşecek olan kongrede Türk Ocağının şair üyeleri Eyüp Cüce ve Şerafettin Yıldız şiir okuyacak. Türk Ocağı gençleri türküler söyleyecek. Folklor gösterileri olacak. 

“KAPILARIMIZ HERKESE AÇIK”

Kongre sürecini değerlendiren Türk Ocağı İzmit Şubesi Başkanı Yücel Alpay Demir şu ifadeleri kullandı: “Türk Ocağı’nın kapıları vatanını seven herkese açıktır. Yeni dönem için listemizi hazırladık. 2 yıllık hizmet döneminde bize destek olan çok değerli isimlerle tekrar hizmete talip olduk. Her siyasi görüşten insanımızın hizmet edebilmesi için emek harcıyoruz” dedi.

 Türk Ocakları’nın şan ve şerefle dolu 103 yaşını tamamladığını ifade eden Demir;” Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Milli Mücadelenin ilk adımını atan dernek olmanın sorumluluğunu taşıyoruz. Ocağımızın kuruluş gayesine uygun hizmetler vermesine, yönünü gençliğe dönmesine gayret ediyoruz.

  “EN ÖNEMLİ SORUN CEHALET”

Demir açıklamalarına şu şekilde devam etti:” Türk Ocakları’nın gayesi; Türk milletine ait ulus devletinin ebediyen varlığını sürdürebilmesi için birlik ve beraberliğe katkı sağlamaktır. Biz vatansever herkesi bir araya getirmeyi, tanıştırmayı, konuşturmayı, uzlaştırmayı, faydalı etkinliklerde buluşturmayı amaçlıyoruz. İdeolojik olarak birbirinden farklı siyasi kimliklere sahip insanların vatan millet bayrak ve ulus gibi ortak değerler etrafında hizmet edebilmesine ön ayak oluyoruz. Toplumumuzun en önemli sorunu cehalet. Toplumumuzu yakından ilgilendiren ana konularda konunun uzmanı akademisyen ve bürokratları misafir ederek, basın aracılığı ile halkımızın dikkatini doğru yöne çekmeye çalışıyoruz”.

  “SİYASETTEN UZAK HİZMET KURUMUYUZ”

Siyasal ya da kurumsal bir kaygılarının olmadığını söyleyen Demir;” Siyaset üstü sözüne bile gerek yok biz hizmet kurumuyuz. Bireysel olarak hepimizin siyasi bir yanı var ama bunu hizmetlerimizeve faaliyetlerimize yansıtmıyoruz. Gayemiz tabelaya değil hizmet değil.Türklük ruhunu yaşatmaya çalışıyoruz” dedi. 

“HEDEFİMİZ DEVLET KADROSU”

Demir kongre öncesi son olarak; “En büyük hayal ve hedefimiz devletimizin yönetiminde yer alacak, yerel yönetimler ve bürokrasiye şekil verecek , ticari hayatta fark oluşturacak vasıflı nitelikli ve manevi değerlere sahip Türk milliyetçisi kadroların yetişmesine hizmet etmek. Bütün enerjimizi Kocaeli Üniversitesindeki öğrencilerle iletişime geçmeye tanışmaya ve onlara katkı sağlamaya harcıyoruz. 2 yılda 300 kadar KOÜ’lü öğrenciye Türk Ocaklarımızı ve gayemizi anlattık. Onlara Türk ocaklılık bilinci aşıladık. Hedefimiz bu sayıyı 1000 ‘e ulaştırmak. Yönetimimizde kadın erkek sayısı eşit” ifadelerini kullandı.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki